Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat

Jak podaje portal "Pikio", Adam Niedzielski, ekonomista, który kilka dni temu po dymisji Łukasza Szumowskiego objął funkcję ministra zdrowia, wprowadził bardzo ważną dla wszystkich Polaków zmianę dotyczącą koronawirusa, a dokładniej obowiązkowej kwarantanny. Pilny komunikat polityka pojawił się na Twitterze. Decyzja Ministerstwa jest ponoć podparta licznymi badaniami ekspertów. O czym mowa?

Adam Niedzielski / thefirstnews.com
Adam Niedzielski / thefirstnews.com

Adam Niedzielski postanowił skrócić długość obowiązkowej kwarantanny z czternastu do dziesięciu dni! To rozporządzenie będzie obejmować wszystkich Polaków i wchodzi w życie już dziś. Zatem osoby przebywające aktualnie w obligatoryjnej izolacji mogą wyjść z domów o cztery dni wcześniej.

W związku z licznymi uwagami pojawiającymi się w trakcie konsultacji rozporządzeń dot. zmiany zasad odbywania izolacji i kwarantanny zrezygnujemy z vacatio legis - przepisy będą obowiązywać dzień po ogłoszeniu.

To również może Cię zainteresować: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZDRADZIŁ PRAWDZIWE POWODY POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Zobacz także: SYN PIOTRA GĄSOWSKIEGO MA JUŻ 25 LAT. INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM, JAK TERAZ WYGLĄDA