Jak podaje portal "Pikio", sanepid poinformował o kolejnym zakażeniu w jednym z polskich kościołów. Okazało się, że jeden ze znanych i popularnych zakonników uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Teraz służby sanitarne poszukują osób, które uczestniczyły w odprawianym przez niego nabożeństwie oraz innych, które miały z zakonnikiem bezpośredni kontakt.

Poważna sytuacja

Sanepid zwrócił się z apelem do wiernych, którzy w ostatnich dniach uczestniczyli w nabożeństwach odprawianych przez ojca Lecha Dorobczyńskiego z Kościoła i Klasztoru Franciszkanów-Reformatorów w Warszawie. U duchownego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

O kontakt proszone są osoby, które uczestniczyły we mszy św. odprawianej przez zakonnika w niedzielę 9 sierpnia. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które zaobserwowały u siebie mogące zaniepokoić objawy. Można to zrobić kontaktując się z sanepidem telefonicznie pod nr 602 580 773 lub drogą e-mailową, pisząc pod adres zwolen@psse.waw.pl. Można również skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Pixabay

Zakonnik przestrzega

"Myślenie: "Mnie ta cholera nie złapie", jednak się nie sprawdziło. Kurczę, jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi - na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał. Teraz czekamy na wytyczne Sanepidu" - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych ojciec Lech Dorobczyński.

"Kochani, czuję się dobrze. Mam tylko wysoką gorączkę i se kaszlę. I przez chwilę miałem rzadką tylną przypadłość. Bardzo Was proszę, nalegam, błagam, przekupuję: uważajcie na siebie! Nie myślcie tak, jak ja myślałem - bo na takim myśleniu można się mocno przejechać. Módlcie się za moich Braci i za Tych, z którymi miałem kontakt, będąc nieświadomym, że złapałem tę cholerę. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Bo jak jest zdrowie, to jest... zdrowie" - dodał.

Zamknięty kościół

W związku z zakażeniem koronawirusem zdecydowano o zamknięciu kościoła do odwołania. Zakonnicy zapewniają jednak, że zamówienie msze św. w różnych intencjach będą odprawiane.

W pilnych sprawach można z zakonnikami skontaktować się telefonicznie pod nr 22 827 15 20, bądź wysyłając e-mail na adres: senatorska.franciszkanie@gmail.com.

Kochani! Zostaliśmy objęci kwarantanną i że kościół nasz zostaje zamknięty do odwołania... Zapoznajcie się z treścią ogłoszenia. Z miłością i błogosławieństwem T Wasi bracia franciszkanie

Posted by Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy w Warszawie on Tuesday, August 25, 2020

Braliście udział we wskazanym nabożeństwie?

To też może cię zainteresować: Koronawirus nie daje za wygraną. Ogromna liczba przypadków zachorowań w ciągu ostatniej doby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pilna wiadomość z ZUS. Możesz zyskać 1400 zł miesięcznie. Zostało już tylko kilka dni. Komu przysługuje

O tym się mówi: Poruszające wyznanie księdza: "to cud, że żyję". Co się stało