Jak podaje portal "Wirtualna Polska", we Wrocławiu zlokalizowano kolejne ognisko zakażeń koronawirusem. Znajduje się ono w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przy ulicy Objazdowej. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 50 osób. Nie zaraziła się tylko jedna osoba.

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Wykonane badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 36 przebywających w placówce pensjonariuszy, a także 14 członków personelu. Tylko jednej osobie udało się uniknąć zakażenia. Wszyscy pacjenci czują się dobrze i nie było potrzeby przewożenia nikogo do szpitala.

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przy ulicy Objazdowej we Wrocławiu został objęty kwarantanną. Najmłodsza osoba zarażona wirusem SARS-CoV-2 ma 35 lat, najstarsza zaś przekroczyła 70.

Zakażenia w innej placówce

Koronawirus stał się również problemem w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Dwie zakonnice z tej placówki spotkały się z siostrami z wrocławskiego Domu Pomocy Społecznej i to najprawdopodobniej właśnie to spotkanie stało się przyczyną zakażenia. W Piszkowicach koronawirusa wykryto u 40 osób.

Niestety domy pomocy społecznj oraz zakłady leczniczo-opiekuńcze charakteryzują się dużą łatwością w transmisji wirusem. Wynika to przede wszystkim z ograniczoną przestrzenią, na której funkcjonuje stosunkowo dużo osób. Trudno jest tu o zachowanie dystansu społecznego.

Pixabay

Myślicie, że pojawią się kolejne podobne ogiska koronawirusa w naszym kraju?

To też może cię zainteresować: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szczęśliwa Aneta Zając przypadkowo zdradziła, że ma nowego partnera? Fanów aktorki zastanawia tajemnicze zdjęcie, które trafiło do Internetu

O tym się mówi: IMGW publikuje pilny alert dla 14 województw. Ich mieszkańcy mogą spodziewać się silnych burz, gradobicia i nawałnic