W ostatnim czasie trwa zacięta dyskusja na temat nadchodzącego roku szkolnego. W obliczu szalejącej w Polsce oraz na świecie pandemii koronawirusa decyzje władz są ogłaszane z niewielkim wyprzedzeniem, a szczególnie niepewna okazała się przyszłość placówek oświatowych.

Nauczyciele, rodzice, opiekunowie oraz sami uczniowie od dłuższego czasu zastanawiali się, czy we wrześniu powrót do szkół okaże się możliwy. Władze dotychczas odpowiadały dość niejasno i pokrętnie, gdyż decyzji wciąż nie było. Jednak teraz wiadomo już, że szkoły będą otwarte od 1 września.

Nie wszyscy uczniowie wrócą do szkol od września? MEN opublikowało listę

Ministerstwo Edukacji Narodowej umieściło na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym znalazła się specjalna lista traktująca o szczegółach powrotu uczniów do placówek edukacyjnych. Nie wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do szkół we wrześniu?

– Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych — informuje.

Ponadto Ministerstwo Edukacji zdaje się przypominać o zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać. Są to zasady mówiące o częstym myciu oraz dezynfekowaniu rąk a także o posiadaniu przez uczniów osobistych przyborów szkolnych oraz podręczników. Jak się okazuje dzieci nie będą musiały zakrywać nosa oraz ust w szkole.

To też może cię zainteresować: Ważna życiowa decyzja prezydenta Andrzeja Dudy. Nie wszystkim spodoba się to, co postanowił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Krawczyk pokazał zdjęcie rodzinne. Widać na nim twarze jego synów. Co ma to Aneta Zając