Koronawirus nie oszczędza nikogo – niezależnie od statusu społecznego i materialnego, miejsca, pełnionej funkcji. Po raz kolejny jest na to dowód – tym razem wykryto go w jednym z kościołów.

Jak podaje Super Express, parafia, w której stwierdzono obecność koronawirusa, została zamknięta. Obecność COVID-19 potwierdzono u jednej z osób odwiedzających dom zakonny Marianów.

Sanepid zdecydował o zamknięciu placówki aż do odwołania – nie będą organizowane żadne nabożeństwa z udziałem wiernych.

Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl

Zamknięto kościół z powodu koronawirusa

Informacje na ten temat pojawiły się 16 sierpnia po południu. Książa należący do zakonu Marianów z Mokotowa w Warszawie zostali poinformowani o wykryciu koronawirusa wśród jednego z odwiedzających.

Zarażony przebywał w domu zakonnym w Stegnach przy ul. św. Bonifacego 9 przez kilka godzin. Zdarzenie miało miejsce 11 sierpnia. Na szczęście wierni nie znajdują się w niebezpieczeństwie, gdyż gość domu zakonnego nie odwiedził kościoła, nie uczestniczył w mszy.

O zagrożeniu poinformowano Państwową Inspekcję Sanitarną. Na kwarantannie przebywają wszyscy, którzy znajdują się w domu zakonnym. Został on zamknięty, zamknięto także kościół, który mieści się przy ul. św. Bonifacego 9 na os. Stegny na Mokotowie. Na razie trwa oczekiwanie na dalsze decyzje.

Duchowni komunikują się z parafianami za pośrednictwem strony internetowej kościoła, a także Facebookowego profilu. Wiadomo także, że msze intencjonalne będą odprawiane w kaplicy domu zakonnego, jednak zabraknie na nich wiernych.

Drodzy Parafianie! Z ogromnym bólem informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj. 16 sierpnia, w godzinach południowych,...

Posted by Marianie Warszawa-Stegny on Sunday, August 16, 2020

„Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w mszach świętych na Stegnach. Powierzamy się opiece naszej patronki Najświętszej Maryki Panny Matki Miłosierdzia i św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. W czasie kwarantanny zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie” – piszą duchowni.

Przypomnij sobie o… JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS PODWYŻKA ABONAMENTU RTV! JEDNAK NIE WSZYSCY BĘDĄ MUSIELI GO OPŁACAĆ

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: FATALNE SKUTKI BURZY. NIPRZEJEZDNE ULICE I ZALANE TUNELE

Portal Życie pisał również o… INFORMACJE Z SANEPIDU POTWIERDZONE. PILNIE POSZUKIWANI SĄ WIERNI, KTÓRZY W TYM KOŚCIELE PRZYJMOWALI KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. MOŻLIWE ZAKAŻENIE SARS COV-2