Jak podaje portal "Pikio", MEN zapowiedział najpierw, że od września uczniowie wrócą do szkół i będą uczyć się w trybie stacjonarnym. Resort edukcji doprecyzował na jakich zasadach od września funkcjonowały będą placówki edukacyjne. Zapoznać muszą się z nimi nie tylko dyrektorzy szkół i nauczyciele, ale także rodzice i uczniowie.

Obawy o powrót do szkoły

Ministerstwo zdecydowało się stworzyć listę szczegółowych wytycznych, ktre od nowego roku szkolnego będą obowiązywały nauczycieli i uczniów wszystkich szkół. Powinni się z nimi zaznajomić rodzice dzieci i młodzieży szkolnej, a także sami uczniowie.

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia roku szkolnego. Zarówno rodzice, jak i uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na decyzję o tym, w jakim trybie będzie odywać się nauka od września. Przypomnijmy, końcówka ubiegłego roku szkolego upłynęła pod znakiem nauki zdalnej związanej z pandemią koronawirusa.

Pixabay

Ostateczna decyzja MEN

Długo wyczekiwana decyzja MEN zapadła - od 1 września uczniowie znów będą mogli zasiąść w szkolnych ławach. "Pierwszego września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej" - poinformował w Polskim Radiu Jan Bodnar, rzecznik rasowy GIS.

W związku z tym, MEN w mediach społecznościowych listę 10 zasad bezpieczeńnstwa, o których powinni pamiętać uczniowie i ich rodzice. Co się znalazło na liście? Zobaczcie na grafice poniżej.

Twitter/MEN

Dopisalibyście coś jeszcze do listy MEN?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę czerwonych oraz żółtych stref. Czy nie jesteś w grupie ryzyka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sklepy sieci handlowej zamknięte w sobotę? Tak, ale władze zrekompensują to w niespotykany sposób, o co chodzi

O tym się mówi: Dziennikarka TVP musi się tłumaczyć z zadziwiającego powodu. Przyznaje, że nie rozumie, skąd całe zamieszanie wokół jej osoby