W ostatnim czasie wszyscy z niepokojem obserwują wydarzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. To dlatego, że zarażeń jest z dnia na dzień coraz więcej, a od początku sierpnia liczby są tak wysokie, jak nigdy wcześniej. Właśnie dlatego władze starają się nieco uspokoić sytuację.

Wprowadzono już czerwone strefy na terenie kilku powiatów. Są to tereny, na których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Jednak to nie koniec działań władz – wciąż trwają prace nad nowymi rozwiązaniami. Aktualnie rozważa się kwestię wesel.

Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: Interia.pl

Wesela zostaną ponownie zabronione?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma ręce pełne pracy. To on jest jedną z osób, które muszą pomóc Polakom w uporaniu się z pandemią koronawirusa, a przynajmniej spróbować ją utrzymać w ryzach.

Jak podaje portal Lelum, jedne z ostatnich słów ministra nie spodobały się części Polaków. Wszystko dlatego, że wypowiedział się na temat imprez, w tym wesel.

- Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach. Widzimy, że ta epidemia się regionalizuje, szczególnie w miejscach, gdzie są duże wesela, duże rodziny – zauważył minister.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: newsweek.pl
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: newsweek.pl

Jak widać, jego zdaniem problem nie występuje ze względu na to, że ludzie w miejscach publicznych noszą maseczki w niepoprawny sposób lub w ogóle lekceważą ten przepis, nie ma na niego wpływu fakt, że nie zachowuje się dystansu społecznego, a w nadmorskich kurortach czy miejscach rozrywkowych Polacy często dosłownie potykają się o siebie nawzajem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że imprezy mogą być nowymi ogniskami zakażeń, a skoro mówi o tym minister, to już nie przelewki. Czy dojdzie do kolejnego zakazu organizowania wesel i większych zgromadzeń?

Przypomnij sobie o… DZIECI MOGĄ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE. MINISTER MARLENA MALĄG WYDAŁA PILNY APEL DO RODZICÓW, CZEGO DOTYCZY

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: ZGUBIONE DZIECKO NA PLAŻY W SOPOCIE. ZASKAKUJĄCY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Portal Życie pisał również o… JAK WYKORZYSTAĆ SKORUPKI OD JAJEK? MAJĄ NIESAMOWITE ZASTOSOWANIA, EFEKTY SĄ PIORUNUJĄCE. LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ