Wszystko stało się już jasne – uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą przygotować się na to, że szkoły będą funkcjonować w niemal normalny sposób już od 1 września. Decyzją rządu nauka będzie odbywała się w trybie stacjonarnym.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że jeśli zajdzie taka potrzeba, niektóre placówki mogą zostać zamknięte. Czy wtedy opiekunowie otrzymają zasiłek opiekuńczy?

Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym?

Serwis Money zauważył jak dotąd nieuregulowaną kwestię dodatkowych zasiłków opiekuńczych dla rodziców oraz opiekunów uczniów, których szkoły zostałyby zamknięte ze względu na pandemię. Oficjalne decyzje rządu zapadną w przyszłym tygodniu, jednak jest to bardzo ważna kwestia, na którą zwraca się uwagę już teraz.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl

Jak twierdzą osoby związane z obozem rządzącym, bierze się pod uwagę kilka rozwiązań. Jednym z nich jest zasada, w myśl której, o ile szkoła zostanie zamknięta z powodu odgórnie podjętej decyzji, rodzice otrzymają zasiłek.

W przypadku, gdy rodzice lub opiekunowie zdecydują, że dziecko nie będzie chodziło do szkoły, mimo otwarcia placówki i braku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u ucznia, nie ma co liczyć na zasiłek opiekuńczy.

Nie wiadomo jeszcze, jakie rozwiązanie zostanie przyjęte w przypadku, gdy to dyrektor placówki zdecyduje o jej zamknięciu ze względu na zakażenia, choć będzie się ona znajdowała w zielonej strefie.

Zasiłek opiekuńczy. Źródło: opole.uw.gov.pl
Zasiłek opiekuńczy. Źródło: opole.uw.gov.pl

Zasiłek opiekuńczy wypłacano od marca 2020 roku, po zamknięciu przedszkoli, żłobków oraz szkół. Okres obowiązywania tego dodatku był kilkukrotnie przedłużany, jednak ostatecznie z wypłat zrezygnowano 26 lipca. Teraz rozważa się powrót do wspomnianego zasiłku, gdy poszczególne szkoły będą zamknięte.

Przypomnij sobie o… DAWID NAROŻNY W KOŃCU ODNALAZŁ SZCZĘŚCIE? BYŁY WOKALISTA „PIĘKNYCH I MŁODYCH” ZDRADZA PŁEĆ SWOJEGO DZIECKA

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: WZMOŻONE KONTROLE POLICJI I MPK. NIEDOSTOSOWANIE SIĘ DO ZASAD MOŻE MIEĆ PRZYKRE KONSEKWENCJE

Portal Życie pisał również o… WYSTRÓJ DOMU LEWANDOWSKICH WPRAWIA W OSŁUPIENIE. NIEKTÓRE MEBLE KOSZTOWAŁY FORTUNĘ