Jak podaje portal "Pikio", sanepid wystosował pilny apel dotyczący osób podróżujących na jednej z popularnych tras. U jednego z podróżujących pociągiem pasażerów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli mieć styczność z zakażonym podróżnym.

Sanepid szuka pasażerów PKP

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie zwróciła się do pasażerów pociągu na trasie Sławno - Warszawa Wschodnia oraz Warszawa Wschodnia - Częstochowa. U jedna z podróżujących pociągiem tej relacji osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Służby chcą ograniczyć transmisję wirusa, stąd pojawił się pilny apel.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt wszystkie osoby, które podróżowały pociągami relacji Sławno - Warszawa Wschodnia (TLK 81 114) oraz Warszawa Wschodnia - Częstochowa (IC 54 22) w dniu 31.07.2020 r. Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z podróżujących" - czytamy w zamieszczonym apelu na stronie sanepidu.

Pixabay

Sanepid prosi o kontakt

Sanepid prosi o kontakt telefoniczny wszystkich, którzy podróżowali pociągiem tej ralcji we wskazanym terminie. Najlepiej kontaktować się ze stacją sanepidu właściwą dla naszego miejsca zamieszkania - dzięki temu możliwe będzie uniknięcie transmisji wirusa, co jest szczególni istotne w związku z dużą ilością zakażeń notowanych w ciągu ostatnich kilku dni.

Od początku epidemi koronawirusa w naszym kraju potwierdzono już 52 961 przypadków. 1821 osób z COVID-19 zmarło. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już 20 milionów. Zanotowano 737 022 zgonów osób zakażonych.

Pixabay

Podróżowaliście pociągiem relacji ławno - Warszawa Wschodnia oraz Warszawa Wschodnia - Częstochowa?

To też może cię zainteresować: Dalszy ciąg skutków regionalizacji, która dotyka wielu Polaków. Te zmiany wpłyną na życie wielu z nas

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małżeństwo Diany i Karola skazane było na porażkę. Wszystko przez księcia. Zaskakująca prawda o początkach ich wspólnego życia wyszła na jaw

O tym się mówi: Gwałtowna zmiana pogody. IMGiW wydał alert pierwszego stopnia. Których województw dotyczy