Henryk Wujec jest prawdziwą legendą oraz ikoną Solidarności. Mężczyzna zasiadał w obradach Okrągłego Stołu. Swego czasu był także w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rządzie Jerzego Buzka. Dziś jego stan zdrowia znacznie się pogorszył.

Jak czytamy na profilu w mediach społecznościowych unii Demokratycznej, stan zdrowia Henryka Wujca jest na tyle poważny, że rodzina oraz przyjaciele zdecydowali się na mszę za zdrowie legendy Solidarności.

- Nasz kochany Henio Wujec walczy z ciężką chorobą. 13 sierpnia o godzinie 13.30 w kościele Św. Marcina w Warszawie odbędzie się msza święta za jego zdrowie. Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać! - czytamy.

We mszy, która odbędzie się w czwartek mogą uczestniczyć wszyscy.

Henryk Wujec od pewnego czasu walczy z ciężką chorobą. Niestety ostatnio stan zdrowia mężczyzny uległa zmianie, niestety na gorsze.

– W czerwcu jeszcze nie było tak źle. Bardzo chciał wziąć udział w wyborach i nawet zdrowie pozwoliło mu na to, by poszedł oddać głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich – mówi dla WP przyjaciel Henryka Wujca.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: prace na sieci wodociągowej. Mieszkańcy tych ulic muszą się liczyć z utrudnieniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Koniec nastąpi za 40 lat? Bardzo niepokojące prognozy wyszły na jaw