Ostatnie dni pokazały, że, wbrew słowom premiera, pandemia koronawirusa niestety nie jest „w odwrocie”, a Polska zmaga się z coraz poważniejszą sytuacją. Niestety, wielu z nas lekceważy obowiązujące zasady – umyślnie lub przez roztargnienie, zapominając o nich.

To stwarza ogromne zagrożenie, a niemal każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia raport, w którym dochodzi do pobicia rekordu zarażeń, co nie jest dobrą informacją. W ostatnich dniach mowa o ponad 600 przypadkach, i choć nie jest to liczba tak wysoka, jak w zeszłym tygodniu, to jednak wciąż na tyle wysoka, że należy zdecydowanie zareagować. Właśnie dlatego do akcji po urlopie wkroczył minister zdrowia.

Łukasz Szumowski / buildingeverest.wordpress.com
Łukasz Szumowski / buildingeverest.wordpress.com

Łukasz Szumowski przedstawił niewesołą prognozę

Jak podaje Super Express, mimo stale szalejącej pandemii koronawirusa wielu Polaków nie stosuje się do zasad, które mają na celu ochronić kolejne osoby przed zarażeniem COVID-19. Pierwsze działania Ministerstwa Zdrowia to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na terenach powiatów, które są w najgorszej sytuacji.

- Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce – przypomniał Łukasz Szumowski, dając do zrozumienia, że to od nas zależą przyszłe działania rządu.

- Myślę, że koniec tygodnia będzie momentem, w którym podsumujemy wszystkie dane i ogłosimy, czy dodatkowe powiaty z regionalnymi obostrzeniami mogą się pojawić, czy nie – dodał, rozwiewając wątpliwości na temat terminu kolejnego ważnego komunikatu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski fot. Interia
Minister zdrowia Łukasz Szumowski fot. Interia

Warto zauważyć, że Śląsk nie jest już obszarem największej liczby zakażeń – w raportach przoduje teraz Małopolska. Wszystko ze względu na fakt zarażeń w ogromnych zakładach pracy w Nowym Sączu.

Przypomnij sobie o… RZECZNIK RZĄDU ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. CZY TO NA PEWNO DOBRA DECYZJA

Jak informował portal Życie: 11 SIERPNIA 2020 ROKU. MINISTERSTWO ZDROWIA PUBLIKUJE NAJŚWIEŻSZE DONIESIENIA O ZAKAŻENIACH KORONAWIRUSEM W KRAJU. PŁYNĄ RÓWNIEŻ SMUTNE WIEŚCI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? BYŁY PREZYDENT POKAZAŁ ZASKAKUJĄCE ZDJĘCIA