Z końcem poprzedniego miesiąca w rządzie został przyjęty projekt ustawy, który mówi o zmianach w niektórych ustawach mieszkaniowych. Pod koniec lipca w życie wszedł pakiet mieszkaniowy, który ma wspierać pewną grupę najemców. Chodzi o tych, którzy najbardziej ucierpieli przez koronawirusa.

Takie to mieszkaniowy ma za zadanie dofinansowywać tych Polaków, którzy wynajmują swoje mieszkania i zostali pokrzywdzeni Pandę miał koronawirusa. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, dofinansowanie miało być przyznawane z dniem 1 lipca. Niestety termin ten został przesunięty w czasie. Wszystko przez to, że rząd nie wyrobił się z pracami nad ustawą. Wnioski o przyznanie dopłaty można składać do końca roku. Zgodnie z ustawą dopłata może wynieść aż 75% wysokości czynszu. Jednakże kwota nie może przekraczać 1500 zł. Pieniądze pochodzić będą Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Pieniądze. Źródło: radiozet.pl
Pieniądze. Źródło: radiozet.pl
Pieniądze. Źródło: radiozet.pl

Kto może skorzystać z pakietu mieszkaniowego?

Z dofinansowania skorzystać będą mogli wszyscy najemcy, którzy wynajmują mieszkania komunalne, spółdzielcze, korzystające z budownictwa społecznego a także osoby prywatne oraz firmy. Aby skorzystać z dofinansowania należy wykazać, że dochód najemcy w ostatnich trzech miesiącach był o 25% niższy niż ubiegłorocznej. Jak podaje Rzeczpospolita dowodem ma być PIT za zeszły rok.

Pieniądze. Źródło: nto.pl
Pieniądze. Źródło: nto.pl

Jak informował portal "Życie": TRUDNA SYTUACJA GWIAZDY „STULECIA WINNYCH”. AKTORKA ROBI WSZYSTKO, BY ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD, MAŁO NIE STRACIŁA OKA, CO SIĘ STAŁO