W tych trudnych czasach należy przywiązywać szczególną uwagę do wszelkich oficjalnych informacji, które pojawiają się w mediach – dotyczą one głównie pandemii, zasad bezpieczeństwa, zmian przepisów i/lub innych ważnych kwestii.

Teraz wystosowano nowy komunikat, który pochodzi z Kancelarii Premiera. Daje on jasno do zrozumienia, że nie jest dobrze, a dla bezpieczeństwa własnego i innych nie należy zapominać o najważniejszych zasadach.

Ważny komunikat z Kancelarii Premiera

Portal Pikio podaje, że do mediów trafił bardzo ważny komunikat. Ma on za zadanie przypomnienie wszystkim Polakom bardzo ważnej kwestii. Związany jest z faktem, że sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a wielu Polaków wciąż nie respektuje wprowadzonych przepisów sanitarnych.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com

Część z nas zapomina o obowiązujących zasadach sanitarnych, inni zaś celowo ignorują ich istnienie i postępują po swojemu. Jednak ostatnie dni i kolejne rekordy zarażeń powinny dobitnie uświadomić nam, że dla bezpieczeństwa swojego i innych nie powinniśmy lekceważyć reguł, które są stworzone po to, by nam pomóc.

W komunikacie Kancelarii Premiera znalazły się najważniejsze zasady przedstawione w formie infografiki. Mowa o trzech filarach odpowiedzialnego zachowania.

Pierwszym z nich jest zachowanie dystansu społecznego – obecnie wynosi on minimum 1,5 metra, także między pieszymi na chodnika. Nie dotyczy on rodziców z dziećmi, wymagającymi opieki, osób mieszkających ze sobą, niesamodzielnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz tych, którzy zasłaniają usta i nos.

Druga zasada to dezynfekcja rąk, o której powinniśmy pamiętać możliwie często np. na zakupach czy w komunikacji publicznej.

Trzecia i ostatnia z podstawowych zasad to zasłanianie ust i nosa, najlepiej maseczką, w miejscach, w których jest to wymagane.

Przypomnij sobie o… SKANDAL W JEDNYM Z WARSZAWSKICH SZPITALI. USTALENIA POPULARNEJ GAZETY RZUCAJĄ NOWE ŚWIATŁO NA CAŁĄ SPRAWĘ

Jak informował portal Życie: MICHAŁ WIŚNIEWSKI WYKAZAŁ SIĘ KOLEJNYM TALENTEM, ZA KTÓRY MA DOSTAĆ POWALAJĄCĄ WYPŁATĘ. CZY BĘDZIE GOSPODARZEM PROGRAMU ŚNIADANIOWEGO

Portal Życie pisał również o… ALEKSANDER I JOLANTA KWAŚNIEWSY PRZYŁAPANI. JAK SPĘDZAJĄ WAKACJE? SĄ ZDJĘCIA