Pozornie zwykła złotówka jest warta wiele więcej niż wskazuje na to jej nominał. Okazuje się, że kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nią nawet 20 tysięcy złotych! O jakiej monecie mowa?

Zwykła złotówka, a można za nią zgarnąć sporą sumę

Dokładnie chodzi o złotą złotówkę, która upamiętnia stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Moneta ta była emitowana w 2018 roku w bardzo niewielkim nakładzie – zaledwie tysiąca sztuk.

Moneta zapakowana jest w eleganckie pudełeczko w biało-czerwonym kolorze. Widnieje również na nim godło, miniaturowa flaga oraz napis „1918-2018. My Polacy”. Pieniądze z tej serii mają upamiętnić pamięć o wydarzeniach sprzed wielu lat.

Grosze. Źródło: Pixabay
Grosze. Źródło: Pixabay
Grosze. Źródło: Pixabay

Jeśli zainwestowałeś pieniądze we wspomnianą złotówkę, możliwe, że jest to dobry moment, aby zasilić się niezłym zastrzykiem gotówki. Jeśli jednak nie potrzebujesz teraz pieniędzy, może jednak warto przeczekać, możliwe, że za kilka lat złota złotówka będzie warta jeszcze więcej.

Inne monety także są dużo warte

Przy okazji warto także poszukać monet z okresów PRL-u. Wielu kolekcjonerów poluje na PRL-owską złotówkę z 1957 roku. Niestety ma ona często startego orła, a to ze względu na to, że materiał z którego została wykonana jest bardzo słaby.

Aluminiowa złotówka jest jednak warta całkiem sporo. Można za nią zgarnąć nawet 1500 zł. Wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. Podobną sumę można uzyskać za 5-złotówkę z rybakiem.

Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl
Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl
Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl

W takim wypadku, warto chyba dokładnie przeszukać swój dom, a może nawet udać się do dziadków i sprawdzić, czy nie są szczęśliwymi posiadaczami PRL-owskich monet. Kolekcjonerzy są w stanie za nie zapłacić naprawdę sporo pieniędzy!

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA