Okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej skończył się już bardzo dawno temu. Mimo, że nie był to najlepszy czas dla Polaków, wiele osób wspomina go z pewnym sentymentem.

Mimo, że na półkach wciąż brakowało produktów, w telewizji było tylko kilka kanałów, a kogel mogel był najpopularniejszym przysmakiem dzieciaków to wiele osób z łezką w oku wraca do wspomnień, jakie zostawił w ich pamięci ten wyjątkowy okres.

Wartość monet z czasów PRL-u potrafi zadziwić

Okres ten jest równie ciekawy dla kolekcjonerów. W domach wielu z nas można znaleźć jeszcze przedmioty, które pochodzą z czasów PRL-u. Szczególnie dużo znajduje się na strychach w domach naszych dziadków.

Życie w PRL. Źródło: pikio.pl
Życie w PRL. Źródło: pikio.pl
Życie w PRL. Źródło: pikio.pl

Jak się okazuje, warto je uporządkować ponieważ być może znajdziemy tam coś, co da nam nagły i dość spory przypływ gotówki. Dużą wartość mają obecnie monety z czasów PRL-u. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę ogromne pieniądze.

Za te zdobycze kolekcjonerzy zapłacą fortunę

Wielu kolekcjonerów poluje na PRL-owską złotówkę z 1957 roku. Niestety ma ona często startego orła, a to ze względu na to, że materiał z którego została wykonana jest bardzo słaby.

Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl
Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl
Złotówka z PRL-u. Źródło: olx.pl

Aluminiowa złotówka jest jednak warta całkiem sporo. Można za nią zgarnąć nawet 1500 zł. Wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. Podobną sumę można uzyskać za 5-złotówkę z rybakiem.

W takim wypadku, warto chyba dokładnie przeszukać swój dom, a może nawet udać się do dziadków i sprawdzić, czy nie są szczęśliwymi posiadaczami PRL-owskich monet. Kolekcjonerzy są w stanie za nie zapłacić naprawdę sporo pieniędzy!

Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl
Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl
Monety z czasów PRL. Źródło: sprzedajemy.pl

Co ciekawe, inne przedmioty z czasów PRL-u również są sporo warte. Można zarobić całkiem niezłą sumę sprzedając maszynę do pisania, meble, zastawy, czy inne monety.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA