Jak podaje portal "Pikio", pogoda w najbliższych dniach będzie dość kapryśna, a momentami nawet niebezpieczna. Wszystko za sprawą niżu Detlef mającego swoje centrum nad Litwą, który sprawi, że warunki atmosferyczne będą ulegać nagłym zmianom. Za jego sprawą napływa do naszego kraju gorące powietrze zwrotnikowe z południowego wschodu.

Kapryśna pogoda

Gorące zwrotnikowe powietrze sprawi, że termometry pokażą 30 stpni w cieniu i dominować będzie termiczne odczucie gorąca. Możemy się także spodziewać lokalnych burz o gwałtownym przebiegu, ulewnego deszczu oraz silniejszych porywów wiatru.

W czwartek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu jedynie na południowym wschodzie. W górach należy zachować szczególną ostrożność, bo tam mogą pojawić sie burze. Wiatr może osiągnąć w nich prędkość do nawet 90 km/h. W pozostałej części kraju będzie słonecznie, a termometry pokażą od 26 stopni na Suwalszczyźnie do 30 stopni na Podkarpaciu.

Pixabay

Pogoda na piątek 7 lipca 2020 roku

W piątek na wystąpienie deszczu i lokalnych burz powinni się przygotować mieszkańcy terenów od Niziny Szczecińskiej, przez centrum aż po Lubelszczyznę. Należy się spodziewać opadów rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może osiągnąć prędkość w porywach do 80 km/h. Termometry pokażą od 26 stopni na Suwalszczyźnie do 31 stopni na Dolnym Śląsku.

Pogoda na sobotę 8 lipca 2020 roku

W sobotę na przeważającym obszarze kraju pojawi się zachmurzenie umiarkowane. Ponownie możemy spodziewać się burz nad Bałtykiem, z opadami rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i wiatru do 80 km/h. Nadal będzie gorąco - na Podkarpaciu termomrtry ponownie pokażą 31 stopni w cieniu.

Pixabay

Prognozy pogody wpłyną na wasze wakacyjne plany?

To też może cię zainteresować: Minister zdrowia Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie wprowadzenia obostrzeń. Zmiany dotkną wiele branż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ognisko koronawirusa w jednym z dużych zakładów pracy. Połowa pracowników zakażona

O tym się mowi: Rok szkolny 2020/21. Rząd przedstawił zasady. Jedna z nich wzbudza wiele kontrowersji, o co chodzi