Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III pod koniec roku szkolnego zostały ponownie otwarte, jednak starsi uczniowie oraz studenci do końca roku uczyli się zdalnie. Jak będzie wyglądać nauka w nowym roku szkolnym i akademickim?

Rok szkolny 2020/21 – jak będzie wyglądał?

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Na sklepowych polkach zaczynają ponownie pojawiać się zeszyty i przybory szkolne. Dzieciaki powoli rozpoczynają przygotowania i rozmyślania nad kolejnym rokiem. Jaki będzie?

Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost
Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główna Inspekcja Sanitarna i Ministerstwo Zdrowia wreszcie opublikowały szczegółowe wytyczne, które będą musiały być przestrzegane w nowym roku szkolnym.

Okazuje się, że dzieciaki będą musiały szczególnie przestrzegać wszystkich zasad higieny a w szczególności częstego mycia i dezynfekowania rąk. Należy pamiętać o tym, że dziecko wykazujące objawy przeziębienia takie jak np. kichanie czy katar, nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Szkoła musi posiadać co najmniej jeden termometr bezdotykowy, który pomoże w pomiarach temperatur dzieci. Zaleca się, aby co druga szkolna szafka była wyłączona z użytku. Dzieci w klasach będą zwolnione z obowiązku noszenia maseczki.

Ostatnia z zasad budzi wiele kontrowersji. Jak się okazuje uczeń, który wykaże niepokojące objawy będzie odizolowany od reszty uczniów i przeniesiony do specjalnego pomieszczenia, co więcej – opiekun dziecka będzie musiał odebrać je w trybie natychmiastowym.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Przypomnij sobie o… HENRYKA KRZYWONOS I JEJ POTĘŻNA EMERYTURA. CZYM SIĘ POLSCE ZASŁUŻYŁA GDAŃSKA TRAMWAJARKA

Jak informował portal Życie: CZY NA TERENIE PARKU MOŻEMY ZBIERAĆ GRZYBY? ZA NIEKTÓRE CZYNNOŚCI GROŻĄ WYSOKIE KARY

Portal Życie pisał również o… KINGA DUDA UJAWNIŁA, W JAKIEJ LONDYŃSKIEJ KANCELARII ODBYWAŁA STAŻ. NA JAKIE ZAROBKI MOGŁA LICZYĆ?