W ostatnim czasie Polacy z niepokojem obserwują sytuację związaną z pandemią koronawirusa w naszym kraju. Jeszcze niedawno pandemia rozprzestrzeniała się w dużo wolniejszym tempie, mówiło się o około 250-300 zarażeniach dziennie, co i tak było sporym wynikiem, natomiast teraz, gdy złagodzono obostrzenia, już drugi dzień z rzędu było to ponad 600 przypadków na dobę!

Ten ogromny skok w rozwoju pandemii bardzo martwi nie tylko nas, Polaków, ale także władze. Mówi się, że minister zdrowia Łukasz Szumowski wrócił z urlopu, by zająć się panującą sytuacją. Czy to oznacza, że czeka nas ponowne zaostrzenie obowiązujących zasad?

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Rzecznik ministra zdrowia wyznał prawdę na temat pandemii

Jak podaje portal Pikio, ten weekend może być inny niż mogłoby się zdawać. Należy zaznaczyć, że nagły wzrost zarażeń COVID-19 zaczął być realnym problemem, z którym władze muszą sobie jakoś poradzić. Zaczęto zastanawiać się, w jaki sposób zamierza się utrzymać koronawirusa w ryzach. Czy to czas na przywrócenie obostrzeń? Głos zabrał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministra zdrowia.

Na początku lipca Mateusz Morawiecki ogłosił wszem i wobec, że koronawirus „jest w odwrocie, nie należy się go bać”. Ku zdziwieniu samego premiera okazało się, że lepiej słuchać wirusologów – to nie jest koniec zmagań z COVID-19. Tylko w ciągu ostatniej doby potwierdzono zachorowania u 657 osób.

Koronawirus nieustannie się rozprzestrzenia!
Koronawirus nieustannie się rozprzestrzenia!

- Niestety musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też kolejne 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i 300 z kopalni Chwałowice – przyznał Wojciech Andrusiewicz.

- Dodatkowo w raportach mamy teraz dość duży udział rodzin górników zaraportowanych w ubiegłym tygodniu. Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpitala. Nie ma natomiast żadnych nowych ognisk w Małopolsce – opowiedział.

Czy to pora na przywrócenie części obostrzeń? Na razie nic nie jest pewne – pozostaje nam czekać na działania Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: WAWEL JEST ZNÓW CHĘTNIE ODWIEDZANYM PRZEZ TURYSTÓW MIEJSCEM. CO MOŻNA TAM ZOBACZYĆ

Jak informował portal Życie: KOLEJNE KRAJE EUROPY DECYDUJĄ SIĘ NA WPROWADZENIE OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z KORONAWIRUSEM. NA CO NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Portal Życie pisał również o… HISTORIA O BOHATERSKIEJ GĘSI, KTÓRA OCALIŁA INNE ZWIERZĄTKO, WYCISKA ŁZY Z OCZU. ŚWIADKOWIE BYLI PORUSZENI, TO NIEZWYKŁE ZACHOWANIE