Jak podaje portal "Lelum", kolejne kraje decydują się na prywrócenie zniesionych obostrzeń. Przywracane są m.in. obowiązkowa kwarantanna po powrocie z zagranicy, zakaz lotów i obowiązek noszenia maseczek. Gdzie należy spodziewać się utrudień?

Koronawirus znów w natarciu

W wielu krajach epidemia koronawirusa przybiera na sile, co widać po wzrostach dziennej liczby zakażonych. Stąd też wiele krajów decyduje się zaostrzyć restrykcje sanitarne. W Polsce od dwóch dni mamy do czynienia z rekordowymi przyrostami - dziś wykryto 657 osób. W obliczu takich statystyk restrykcje zdają się być nieuniknione.

Ponownemu rozprzestrzenianie się wirusa sprzyjają wakacje i letnie podróże. Wielka Brytania rozważa wprowadzenie przymusowej kwarantanny dla osób wracających zza granicy. Przed wjazdem do Bułgarii konieczn jest pokazanie ujemnego wyniku testu na koronawirusa (przeprowadzonego najpóźniej 72 godziny przed przyjazdem).

Pixabay

Nowe restrykcje

Niemcy zamierzają przeprowadzać testy u wszystkich osób wracających z kraju o podwyższonym ryzyku epidemicznym. Włochy mają w planach wprowadzenie szybkich testów na koronawirusa - obowiązują już tam kary za brak maseczki. Katalonia wprowadziła ograniczenia w funkcjonowaniu kawiarni i restauracji. Do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej wracają Litwini.

Zaostrzenie obowiązujących restrykcji rozważa również Polski rząd. Jedną z nich jest przywróecenie obowiązkowej kwarantanny dla wracających zza granicy. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Pixabay

Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Popieracie je?

To też może cię zainteresować: Ważny apel Ministerstwa Zdrowia dotyczący obostrzeń w sklepach. Wiceminister zwrócił uwagę na ważny problem społeczny, skutki mogą być poważne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Klienci wielu sklepów w Polsce mogą stracić cierpliwość. GIS upoważnił pracowników sklepów do kontrowersyjnych zachowań

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem. Rekordowy wzrost