Zwierzęta potrafią być rewelacyjnymi opiekunami i okazywać emocje nie tylko przedstawicielom swojego gatunku, ale również tym należącym do całkowicie innych gatunków. Ich opiekuńczość często staje się motywem przewodnim wielu historii oraz filmów, można ją zaobserwować także naturalnie.

Przykładem mogą być m.in. psie mamki wychowujące młode kocięta i odwrotnie, zdarza się nawet, że dzikie drapieżniki, np. lwy, zaczynają opiekować się gatunkami, który należy do ich naturalnych wrogów. Zapewne wielu z was widziało filmiki lwic, które odchowują zebry czy antylopy.

Jednak przykłady niezwykłych zwierzęcych zachowań można zaobserwować także wśród gatunków mniej egzotycznych. Przykładem może być ta gęś.

Źródło: lelum.pl
Źródło: lelum.pl

Niezwykła historia o bohaterskiej gęsi

Historia wspomnianej gęsi, którą przytoczył portal Lelum, jest wprost niesamowita. Zwierzę siedziało skulone na ulicy i trzęsło się. Na jej szczęście została zauważona przez przechodniów, którzy postanowili pomóc biednej gąsce. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że nie jest sama!

Zmarznięta gęś schowała pod skrzydłami maleńkiego szczeniaczka, który skrył się tam niczym małe gęsiątko. Mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy przechodzili tam tego zimnego dnia, byli wręcz zdumieni.

Dzięki pomocy i ochronie swojej bohaterskiej wybawicielki piesek przeżył mróz. Gęś gotowa była zaryzykować własne życie, by ochronić szczenię.

Źródło: lelum.pl
Źródło: lelum.pl

Pomoc przyszła w ostatniej chwili – niewiele brakowało, by było zbyt późno, gdyż gęś była cała przemarznięta, jednak wkładała całą swoją energię w ogrzewanie maleńkiego pieska. Zwierzęta miały to szczęście, że przechodnie zauważyli, że potrzebują pomocy.

Zdjęcie przytulonych pieska i gęsi trafiło na Facebookowy profil mężczyzny, który pomógł zwierzętom. Doczekało się już milionów odsłon i reakcji. Ta historia wzbudziła ogromne poruszenie.

Przypomnij sobie o… MIJA ROK OD ZAGINIĘCIA 5-LETNIEGO DAWIDKA. CAŁA POLSKA W NAPIĘCIU CZEKAŁA NA SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ, TAK SIĘ NIE STAŁO

Jak informował portal Życie: WAŻNY APEL MINISTERSTWA ZDROWIA DOTYCZĄCY OBOSTRZEŃ W SKLEPACH. WICEMINISTER ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA WAŻNY PROBLEM SPOŁECZNY, SKUTKI MOGĄ BYĆ POWAŻNE

Portal Życie pisał również o… KLIENCI WIELU SKLEPÓW W POLSCE MOGĄ STRACIĆ CIERPLIWOŚĆ. GIS UPOWAŻNIŁ PRACOWNIKÓW SKLEPÓW DO KONTROWERSYJNYCH ZACHOWAŃ