Jak podaje portal "Pikio", żywioł jaki przeszedł nad jedną z polskich miejscowości przeraża swoją siłą. W zaledwie kilka chwil powstały ogromne straty. Dramatyczny moment udało się uchwycić na nagraniach. Sytuacja była bardzo niebezpieczna.

Potężne nawałnice nad Polską

We wtorek nad Polską przeszły gwałtowne nawałnice z intensywnymi opadami deszczu i wyładowaniami atmosferycznymi. W całym kraju Straż Pożarna interweniowała 570 razy. Do gwałtowniejszych zjawisk doszło w jednej z miejscowości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Mieszkańcy oraz turyści wypoczywający nad olsztyńskim jeziorem Ukiel przeżyli wczoraj prawdziwe chwile grozy. Szkwał, jaki się pojawił w tej części kraju spowodował ogromne jeziora - zniszczona została między innymi przystań. Silny wiatr zniszczył żaglówki, które przycumowane były w porcie.

Zniszczeniu uległy również samochody zaparkowane na obszarze przystani, wiele przez powalone drzewa. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać przerażający atak żywiołu.

Facebook

Przerażające nagranie żywiołu

Na nagraniu widać, jak nagle robi się niemal zupełnie ciemno. Widoczność była ograniczona silnymi opadami deszczu. Wokół szalał gwałtowny wiatr. To było prawdziwe piekło. We wtorkowy wieczór mazurskie służby interweniowały 30 razy.

Jednak to nie ta część Polski ucierpiała najbardziej w wyniku działania żywiołu. W województwie łódzkim odnotowano aż 190 interwencji Straży Pożarnej. Na opolszczyźnie było ich 159.

Posted by Arkadiusz Sendlewski on Tuesday, July 28, 2020

A jak wyglądał pogodowo wasz wtorek?

To też może cię zainteresować: Wzruszona Magda Mołek zdradziła kulisy dyżuru w TVN 10 kwietnia 2010 roku. Pierwszy raz powiedziała o tym, jak redakcja przeżyła ten poranek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dobra wiadomość. Wznowione zostanie prowadzenie rehabilitacji. Od kiedy ZUS zezwoli na wydawanie skierowań

O tym się mówi: Kora Jackowska we wspomnieniach najlepszej przyjaciółki. Co kobieta wypomina Kamilowi Sipowiczowi