Ostatnie dni nie były dla Polski zbyt łaskawe. Wszystko przez pogodę – najpierw przez nasz kraj przeszła fala upałów, następnie zaś doczekaliśmy się załamania pogody, które w pewnych rejonach okazało się bardzo niszczycielskie.

Aura staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Choć prognozy pogody wskazywały na to, że czeka nas jej załamanie, nikt nie mógł spodziewać się, że spowoduje ono tyle zniszczeń.

Straty po nagłej zmianie pogody

Jak podaje portal Pikio, nawałnice, które przeszły przez nasz kraj, przyniosły w niektórych miejscach opłakane skutki. W najgorszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy województwa łódzkiego, jednak nie tylko tam odnotowano zniszczenia.

Burza. Screen: Urząd miasta Łódź
Burza. Screen: Urząd miasta Łódź
Burza. Screen: Urząd miasta Łódź

Wczorajszego wieczoru nad Polskę przyszło ochłodzenie pogody oraz burze, które okazały się bardzo szkodliwe w wielu miejscach w kraju. Strażacy byli wzywani do interwencji aż 570 razy. Najwięcej zgłoszeń otrzymywali ci, którzy pełnią służbę w woj. łódzkim.

Tylko podczas wczorajszych burz oraz w pierwszych godzinach po nich strażacy z województwa łódzkiego musieli interweniować 190 razy. Załamanie pogody okazało się najgorsze w skutkach dla powiatu wieluńskiego.

Jak informowano wczoraj przed 22:00, aż 15 tys. osób z województwa łódzkiego, w większości mieszkańców powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego i zgierskiego, zostało bez prądu.

- W powiecie wieluńskim jest 20 przypadków uszkodzeń zadaszeń, ale nie wiem, jak poważne są to uszkodzenia. Może to być zerwana niewielka część, jak również większa powierzchnia. Nie ma jednak dachów, które nawałnica zerwała całkowicie. Zgłoszenia te dotyczą gmin Pątnów i Wierzchlas – relacjonowała dyżurna operacyjna WCZK w Łodzi, Natalia Włochińska.

- W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim na Opolszczyźnie wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych – opowiadali strażacy, którzy na Opolszczyźnie interweniowali 159 razy.

Poważne zniszczenia odnotowano również na Mazowszu.

Przypomnij sobie o… POMORZE: RSO WYDAŁO OSTRZEŻENIE O UTRUDNIENIACH NA DRODZE. CO SIĘ WYDARZYŁO

Jak informował portal Życie: EDYTA GÓRNIAK W DUECIE Z ZENKIEM MARTYNIUKIEM? OSTATNI WSPÓLNY WYSTĘP ROZOCHOCIŁ FANÓW OBOJGA ARTYSTÓW, JEST KOMENTARZ PIOSENKARKI W SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… MINISTERSTWO ZDROWIA ZABRAŁO GŁOS W SPRAWIE NOSZENIE MASECZEK. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA