Jak podaje Wirtualna Polska, Polacy chcą, aby Kościół i księżą płacili podatek od dochodu za posługę. Czy Urząd Skarbowy może już zacierać rączki?

Duchowni także powinni wypełniać PIT 37?

YT

Tabloid sformuował dość konkretne i jasne pytanie sondażowe, które najwyraźniej cieszyło się sporą popularnością.

Czy księża w Polsce powinni płacić podatki za wykonanie usług, jak np. udzielenie ślubu, pogrzeby oraz rozliczać się z tacy?

Wyniki zrobionego niedawno na łamach Super Expressu sondażu pokazują jednoznacznie, że wielu Polaków chętnie by zobaczyło księży przy okienku Urzędu Skarbowego, składających deklaracje podatkowe.

YT

88 procent czytelników, którzy wzięli udział w ankiecie, dało wyraźnie do zrozumienia, że są za opodatkowaniem posługi księży. 3 procent badanych stwierdziło, że duchowni powinni wystawić paragon lub fakturę za swoją posługę. Jak ustaliła Rzeczpospolita:

Jeszcze w latach 90. Fundusz Kościelny kosztował budżet państwa 10 mln złotych rocznie. Teraz aż 171 mln złotych z kieszeni podatnika zostało wydane na ten cel. Z jednej strony rekordowe był wpłaty na składki ubezpieczenia duchowych, z drugiej zaś przywrócono dotacje na renowację i konserwację obiektów sakralnych.

Jak się okazuje, emerytowni duchowni otrzymują całkiem ciekawe dodatki do swojej emerytury, którą wypłaca im ZUS. Innym świadczeniem są środki otrzymywane z Funduszu Kościelnego, wypłacane emerytowanym proboszczom od 75 roku życia.

Co sądzisz o tym, by księża rozliczali się ze swoich dochodów ze ślubów, komunii świętych i namaszczeń? Czy te przyziemne sprawy nie rozproszą ich w duchowym przewodzeniu wiernych, którzy tego potrzebują?

O tym się mówi: Córka Izabelli Scorupco wygląda olśniewająco. Odziedziczyła urodę po sławnej mamie

O tym pisaliśmy ostatnio: Adam Małysz zabrał głos w sprawie fali krytyki, jaką wylali na niego internauci. O co im poszło

Zerknij też tutaj: Bursztyn i jego niesamowite energetyczne właściwości. Co kryje się w tej skamieniałej żywicy