Jak podaje portal "Wiertualna Polska", sondaż przeprowadzony przez IBRIS dla O2.pl wskazuje, że Jolanta Kwaśniewska jest nadal ulubioną pierwszą damą. Choć przestała pełnić tę funkcję przez 15 laty, to nadal jest bardzo aktywna społecznie.

Jolanta Kwaśniewska - aktywna pierwsza dama

Jolanta Kwaśniewska nigdy nie zamierzała być milczą pierwszą damą, wprost przeciwnie bardzo chętnie i przede wszystkim aktywnie reagowała na potrzeby Polaków. W jednym z wywiadów przyznała, że takie zachowanie wydawało jej się po prostu oczywiste.

"Dla mnie to była absolutnie oczywista sprawa, że w sprawach ważnych trzeba mówić swoim własnym głosem. Ja mam swój własny głos, oczywiście jestem małżonką pierwszej osoby w państwie, ale jestem pierwszą damą" - zdradziła w jednym z wielu wywiadów.

YouTube

Działalność społeczna

Jolanta Kwaśniewska zamierzała wykorzystać bycie pierwszą damą w najlepszy z możliwych sposobów. W 1997 roku założyła fundację "Porozumienie bez barier", która nadal pomaga. Od 2004 roku fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Do celów statutowych fundacji Jolanty Kwaśniewskiej nalęży np. wyrównywanie szans dzieci z niepełnosprawnością, chorych i szczególnie dotkniętych przez los. W czasie sprawowania roli pierwszej damy, Jolanta Kwaśniewska włączała sie w akcje profilaktyczne przeciwko AIDS. Nie bała się także zabierać głosu w sprawach związanych z bieżącymi problemiami społeczno-politycznymi.

YouTube

Podzielacie pogląd, że Jolanta Kwaśniewska była najlepszą ze wszystkich pierwszych dam? A może macie inne typy?

To też może cię zainteresować: Ojciec Andrzeja Dudy wyznał całą prawdę o osobliwej pasji syna. Kto by się spodziewał, co robi prezydent w wolnych chwilach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dorota Szczęglowska pokazała część mieszkania w bardzo luksusowym stylu! Mało kto może sobie na to pozwolić

O tym się mówi w Polsce: Wciąż szerzy się metoda sprzedaży samochodów od tzw. „Niemca”. Ministerstwo Finansów ostrzega, problemy mogą wyjść długo po zakupie