Jak podaje portal "pikio.pl", resort zdrowia poinformował właśnie o pojawieniu się nowych ognisk zakażeń koronawirusem.

Niepokojące statystyki

Jak poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pojawiły się nowe ogniska zakażeń koronawirusem. Jak można było zauważyć, 20 lipca w poniedziałek, liczba osób zakażonych wzrosła o 279 przypadków, 21 lipca we wtorek, nowych przypadków było już 399, w środę natomiast 22 lipca, było 380 przypadków zakażeń koronawirusem, a 23 lipca w czwartek, pojawiło się 418 nowych przypadków zakażeń.

Wojciech Andrusiewicz skomentował ostatnie doniesienia dotyczące statystyk liczby zakażonych w Polsce.

YT

Nowe zakażenia COVID-19 pochodzą z ognisk m.in. rozproszonych, niewielkich na Mazowszu oraz trzech śląskich kopalń.

Jak podkreślił rzecznik resortu zdrowia, najwięcej potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce odnotowano w nowych ogniskach. Jak się okazuje, największe z nich nadal pojawiają się na Śląsku.

Są to trzy kopalnie: Silesia, Chwałowice i Bielszowice. Dodatkowo mamy dość sporo rozproszonych, ale nie jakichś dużych ognisk na Mazowszu. I stąd ta liczba. Poczynając od zakładów pracy, skończywszy na jednostce administracji publicznej. W Małopolsce mamy też zakłady pracy. Jednak jak spojrzymy na pozostałe siedem czy osiem województw, to mamy tam obecnie raczej pojedyncze przypadki albo kilkanaście.

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że nowe ogniska zakażeń na Śląsku, nadal będą obserwowane. Obecnie przeprowadzane są tam badania przesiewowe Odbywają się one głównie w zagrożonych koronawirusem kopalniach.

Jak podkreśla Resort zdrowia, na wzrost zakażeń nie miał wpływu kres wakacyjny, który właśnie się rozpoczął, ani także druga tura wyborów prezydenckich na to nie wpłynęła.

O tym pisalimy: Rząd wprowadził ważne zmiany, które obowiązywać będą w okresie letnim. Jedna z grup zawodowych nie będzie zadowolona

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radosław wyjeżdżają z Warszawy na dłużej. O co chodzi