Niepokojące wiadomości pływają z Wieliczki. Jak się okazuje zgodnie z informacją przekazana przez sanepid, woda pochodząca z instalacji wodociągu publicznego w Wieliczce zawiera bakterie z grupy coli. W żadnym wypadku nie można jej spożywać, a nie wykorzystywać do mycia produktów spożywczych.

Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl
Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl
Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl

Sanepid ostrzega mieszkańców Wieliczki. Skażona woda znajduje się także w takich miejscach jak: Czarnochowice, Śledziejowice, Strumiany, Zabawie, Sułkowie, Kokotowie (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicy Górnej.

- Zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców - zakomunikował sanepid w Wieliczce.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez burmistrza miasta, o zanieczyszczeniu dowiedziano się w czwartek 23 lipca. Należy pamiętać o tym, że woda nie nadaje się pod żadnym pozorem do spożycia. Nie można w niej myć owoców czy warzyw, ani nawet przyborów kuchennych w tym garnków i sztućców.

Skażona woda/screen Pixabay
Skażona woda/screen Pixabay

To też może cię zainteresować: Czy musimy się przygotować na drugą falę pandemii koronawirusa? Specjaliści są pewni. Co sądzą na ten temat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeden z największych banków apeluje do swoich klientów: uważajcie na wrażliwe dane. Sprawa jest poważna, w grę wchodzą pieniądze