Jak podaje portal "Pikio", w mediach pojawiły się delikatne informacje dotyczące jednej z tajemnic toruńskiego redemptorysty. Kontrowersyjnego ojca Tadeusza Rydzyka jedni uważają za autorytet, podczas gdy inni uważają, że ma on zdecydowanie zbyt duży wpływ na decyzje polityków. Teraz na jaw wyszły informacje dotyczące prowadzonej przez przez redemptorystę fundacji. Nie wszystkim się to spodoba.

Ojciec Rydzyk chętnie zabiera głos

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest urodzonym przedsiębiorcą. Radio Maryja i Telewizja Trwam to tylko część z wielu inicjatyw toruńskiego redemptorysty, który lubi znajdować się w centrum uwagi. Wiele osób zauważa, że duchownemu wyraźnie schlebia to, że politycy i to na najwyższych stanowiskach liczą sie z jego zdaniem.

Duchowny słynie również z otwartego mówienia tego, co myśli. Wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o dyskryminacji TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Nagranie z jego dość barwną wypowiedzią w tym zakresie można znaleźć na oficjalnym kanale Radia Maryja na platformie YouTube.

W mediach pojawiły się także informacje dotyczące zarobków osób podległych Tadeuszowi Rydzykowi. Zdecydowanie nie mają oni powodów do narzekania na problemy z dopięciem domowego budżetu.

YouTube

Pokaźne zarobki

Wśród interesów ojca Tadeusza Rydzyka znajduje się m.in. fundacja Lux Veritatis, której jest prezesem. Jak podaje "Dziennik Toruński", średnia pensja osób zatrudnionych w fundacji to 7 tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei w fundacji Nasza Przyszłość, w której redemptorysta zasiada jako członek rady nadzorczej, średnie zarobki wynoszą 2,8 tys. zł.

"Super Expressowi" udało się dotrzeć do dokumentów, w których podsumowano łączne wydatki przeznaczone na wynagrodzenia osób zatrudnionych przez ojca Tadeusza Rydzyka. Z danych zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że rocznie toruński redemptorysta przeznacza 5,3 mln zł.

Ekonomista Marek Zuber wskazuje, że na tle branży zarobki pracowników ojca Tadusza Rydzyka prezentują się całkiem dobrze.

YouTube

Podzielacie to zdanie?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa nie wymiga się od przeprosin. Były prezydent zmuszony wykonać wyrok sądu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeden z ulubionych uczestników „Sanatorium Miłości” zdradził, jak wygląda życie. „W programie byłem tym samym Wojtkiem, jakim jestem na co dzień”

O tym się mówi: Media drżą z obawy o księżną Kate. Nie wygląda już tak dobrze jak dawniej. Co się dzieje