Jak podaje "pikio.pl", jedno z uporczywych dla wielu Polaków obostrzeń, decyzją rządu dziś jest złagodzone. Jest to wspaniała wiadomość szczególnie dla tych, którym dotychczasowe obostrzenie mocno ograniczało sposób zarabiania na życie, oraz spędzanie czasu w ulubiony sposób.

Dobra wiadomość dla miłośników wydarzeń sportowych

YT

Jeszcze do wczoraj na stadionach żużlowych lub piłkarskich, trybuny mogły być zajęte maksymalnie w 25 procentach. To ograniczenie było bardzo uciążliwe dla wielu Polaków.

Według zasad obowiązujących od dzisiaj, limit zajętych miejsc na trybunach zwiększył się do 50 procent. Głos w tej sprawie zabrał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów, jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu.

Nowe zasady już od dzisiaj dotyczą także wydarzeń odbywających się w halach zamkniętych. To jednak nie koniec zmian na lepsze. Decyzją rządu, obowiązujący dystans społeczny został zmniejszony z 2 metrów do 1,5 metra. Rząd przypomina jednocześnie, że zakrywanie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych w dalszym ciągu obowiązuje.

Możliwa jest organizacja wszelkich szkoleń, zjazdów, czy kongresów. Przestaje także obowiązywać ograniczenie zajmowanych miejsc w klubach muzycznych, amfiteatrach, czy kinach, pod warunkiem zakrywania ust i nosa.

Co sądzicie o nowych zasadach wprowadzonych od dzisiaj przez rząd? Czy oznaczają one szybki koniec epidemii w Polsce, czy wręcz przeciwnie?

O tym pisaliśmy: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij: Kolejne przecieki na maturach 2020. Jakie zadania wyciekły dzisiaj i jakie będą konsekwencje?

Przypominamy także i o tym: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało