W ostatnim czasie w polskiej polityce zrobiło się gorąco. Wszystko za sprawą wyborów prezydenckich – najpierw nie było wiadomo, czy odbędą się w terminie, później zaplanowano przeprowadzenie ich korespondencyjnie, aż ostatecznie uznano, że najlepszym wyjściem będzie przesunięcie terminu wyborów i wprowadzenie możliwości głosowania w tradycyjny sposób, a także korespondencyjnie.

Wybory nie zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze, stąd przyszła potrzeba przeprowadzenia kolejnej. Pełna emocji druga tura wyborów odbyła się 12 lipca, a na wyniki z zapartym tchem czekała cała Polska.

Jacek Czeputowicz. Źródło: polskatimes.pl
Jacek Czeputowicz. Źródło: polskatimes.pl

Ostatecznie doszło do reelekcji Andrzeja Dudy. Jednak Rafał Trzaskowski deptał mu po piętach, a poparcie dla obecnego prezydenta mocno spadło, dlatego podjęto kilka ważnych politycznych decyzji.

Minister zwolni stanowisko

Jak podaje portal Lelum.pl, zaplanowano, że po przeprowadzeniu wyborów prezydenckich rząd zostanie zrekonstruowany.

– Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich – opowiedział główny zainteresowany.

- Po zwycięstwie Andrzeja Dudy otwiera się kilkuletni okres stabilności politycznej, który będzie sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej – twierdził.

Jacek Czaputowicz, obecny Minister Spraw Zagranicznych, odejdzie ze swojego stanowiska. Mężczyzna uważa, że dzięki temu, że PiS wciąż posiada władzę w kraju, Polska znajdzie się w „długim okresie stabilności politycznej”, sądzi także, że nasz kraj „umocni pozycję na arenie międzynarodowej”.

Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube

Jarosław Kaczyński pojawił się w wywiadzie radiowym 19 lipca, w niedzielę. Spytano go o to, jakie zmiany szykują się wśród władzy.

- Na pewno będą zmiany personalne w rządzie – zapowiedział polityk. Póki co jeszcze nie wiadomo, kto zostanie nowym Ministrem Spraw Zagranicznych.

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: IMGW OSTRZEGA PRZED NIEBEZPIECZNĄ POGODĄ. CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Jak informował portal Życie: PODCZAS GRZYBOBRANIA MOŻNA DOSTAĆ MANDAT! NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CZYM MOŻNA SIĘ NARAZIĆ PODCZAS SPACERÓW PO LESIE

Portal Życie pisał również o… NAD POLSKĄ POJAWIĄ SIĘ ULEWY, MOŻLIWE GWAŁTOWNE BURZE. METEOROLODZY PRZESTRZEGAJĄ PRZED SKUTKAMI POGODY W PONIEDZIAŁEK