Rok szkolny 2019/2020 wyglądał inaczej niż wszystkie inne. Od kiedy w połowie marca przez pandemię koronawirusa wprowadzono naukę zdalną, wszystko się zmieniło – uczniowie uczestniczyli jedynie w lekcjach online.

Rok szkolny kończył się pod znakiem zapytania – niepewna była przyszłość nauki w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Teraz coraz częściej mówi się, że wiadomo już, jaki rodzaj nauki zostanie zastosowany od września.

Na kiedy w tym roku przypada początek roku szkolnego oraz czy będzie to nauka w dalszym ciągu zdalna, czy może uczniowie wrócą do szkół?

Początek roku szkolnego 2020/2021 – kiedy?

Jak wspomina Radio ZET, warto znać kilka podstawowych informacji na temat początku zbliżającego się roku szkolnego. Szczególnie uczniowie i ich rodzice interesują się tym, kiedy rozpoczną się zajęcia po wakacjach.

Rozpoczęcie roku szkolnego. Źródło: gazetakrakowska.pl
Rozpoczęcie roku szkolnego. Źródło: gazetakrakowska.pl

W nadchodzącym roku szkolnym początek przypadnie tak, jak zawsze – na 1 września. W tym roku dzień ten przypada na wtorek. Czy w dzień rozpoczęcia roku odbędą się lekcje?

Zwykle w dzień rozpoczęcia roku szkolnego organizuje się apel, a następnie zajęcia organizacyjne dla poszczególnych klas. Zazwyczaj lekcje zaczynają się dopiero dzień po rozpoczęciu roku (w 2020 roku – 2 września).

Oznacza to, że na rozpoczęcie roku młodzież nie musi mieć jeszcze przyborów szkolnych ani podręczników – wystarczy kartka i długopis, by zapisać najważniejsze informacje oraz plan zajęć, który podawany jest po apelu.

Póki co mówi się o tym, że zajęcia będą przeprowadzane w formie tradycyjnej. Jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie znaczącemu pogorszeniu, uczniowie pożegnają się z nauką zdalną.

Co jednak, gdyby pandemia uderzyła ze zdwojoną siłą?

Dariusz Piontkowski screen: Dzieje.pl
Dariusz Piontkowski screen: Dzieje.pl

„Są rozwiązania prawne, które umożliwiają ewentualne rozpoczęcie nauczania na odległość wraz z początkiem nowego roku szkolnego” – odpowiedział minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

Przypomnij sobie o… EPIDEMIA KORONAWIRUSA NIE DAJE ZA WYGRANĄ. ODNOTOWANO KOLEJNE ZAKAŻENIA. MINISTERSTWO PRZEKAZAŁO RÓWNIEŻ SMUTNE INFORMACJE

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: JAK KSZTAŁTUJĄ SIĘ CENY OWOCÓW I WARZYW NA POPULARNYCH TARGACH W MIEŚCIE

Portal Życie pisał również o… JAK POZBYĆ SIĘ KOMARÓW NA DŁUGO? BANALNIE PROSTA METODA, BĘDZIEMY DLA OWADÓW NIEWIDZIALNI