Sezon dla turystów trwa w najlepsze. Korzystają na tym szczególnie osoby prowadzące biznesy w miejscowościach turystycznych.

Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć większość nadmorskich miast, które mimo pandemii koronawirusa teraz przeżywają prawdziwe oblężenie. Setki turystów każdego ranka zjawiają się na plażach, by odetchnąć świeżym powietrzem, opalić się oraz skorzystać z kąpieli w morzu.

To tylko jedna strona medalu. Druga, ta ciemniejsza, zaczyna być widoczna, gdy przyjezdni chcą coś zjeść, napić się lub… skorzystać z toalety.

„Toaletowy” biznes przedsiębiorców

Serwis WP.pl opublikował zdjęcie pochodzące od jednej z czytelniczek. Kobieta postanowiła zwrócić uwagę na ważny problem, jakim jest pobieranie absurdalnie wysokich opłat za skorzystanie z toalety.

Źródło: wp.pl
Źródło: wp.pl

Zdjęcie pochodzi z jednej z cukierni we Władysławowie.

- Sytuacja była dramatyczna, bo musiałam nakarmić swoje dziecko. I odbiłam się od tej kartki – relacjonowała turystka.

Co więcej, wokół wspomnianego lokalu znajdują się jedynie budki z lodami oraz kebabami, co sprawia, że cukiernia jest jedynym w najbliższej okolicy miejscem pozwalającym na skorzystanie z toalety.

- Kupiłam tam coś i tak, więc nie musiałam sprawdzać reakcji właściciela na moje ewentualne wkroczenie do WC. Ale zastanawiam się, czy by mnie z dzieckiem wyrzucili, czy nie – opowiadała kobieta.

Co na to prawo? Okazuje się, że nie istnieją żadne regulacje mające na celu ukrócenie takich praktyk – tak więc pobieranie nawet 10 zł za skorzystanie z toalety jest jak najbardziej legalne. Zwykle właściciele biznesów chcą w ten sposób zachęcić, a niekiedy niemalże zmusić klienta do skorzystania z ich usług.

Źródło: fly4free.pl
Źródło: fly4free.pl

Warto nadmienić, że jeśli zapłacimy za toaletę – mamy prawo żądać otrzymania paragonu, gdyż przedsiębiorca powinien odprowadzić podatek od wspomnianej opłaty.

Przypomnij sobie o… TAKIE ZJAWISKO NA NIEBIE WYSTĘPUJE TYLKO RAZ NA 6800 LAT! MOŻNA ZOBACZYĆ RUCH PEWNEJ KOMETY, ZANIM ZNIKNIE

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: SMUTNE WIADOMOŚCI Z SANEPIDU. ODNOTOWANO KOLEJNY WZROST W DANYCH DLA WOJEWÓDZTWA

Portal Życie pisał również o… KSIĘŻNA KATE PRZESZŁA METAMORFOZĘ. DEBIUTUJE W NOWYM STYLU I ZACHWYCA WSZYSTKICH