Dzisiaj rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała nowe informacje odnośnie sytuacji w Małopolsce.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 44 nowe przypadki koronawirusa. Wyleczono z kolei 33 osoby.

Zmienił się także bilans zgonów. Zmarł starszy mężczyzna mieszkający w powiecie wadowickim, co daje 46 ofiar śmiertelnych wirusa COVID-19 w województwie.

Koronawirus w Malopolsce

Od marca w województwie zachorowało łącznie 2130 ludzi. Aktywnych i niewyleczonych zakażeń jest obecnie 676, a w szpitalach przebywa 116 osób, najwięcej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ponieważ aż 109.

Łącznie wyleczono już 1403 zakażonych. Sanepid nadzoruje aktualnie ponad 6 tysięcy osób.

fot. WSSE w Krakowie

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 267 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 oraz o śmierci kolejnych 12 osób.

Łącznie od marca w naszym kraju potwierdzono zakażenie u 38 457 osób, spośród których 1588 zmarło.

To też może cię zainteresować: Kraków: w najbliższych dniach zaplanowano wyłączenie prądu w mieście i powiecie. Kiedy i gdzie będą przerwy w dostawie energii?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W ten weekend powraca długo wyczekiwane wydarzenie. Miłośnicy książek będą zachwyceni

O tym się mówi: Kraków: spektakularny etap prac zakończony podczas budowy wiaduktu. Co dokładnie zrobiono w ubiegły weekend