Jak podaje portal "Express Ilustrowany", pobieranie emerytury nie wyklucza możliwości pobrania dodatkowego świadczenia postojowego. Wiele osób dzięki temu może zyskać 2 tys. zł do emerytury. Kogo to dotyczy? Jakie warunki należy spełnić?

Dodatkowe pieniądze

Emeryci, którzy zatrudnieni są w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie, mogą otrzymać dodatkowe 2 tys. złotych. Aby zyskać dodatkowe pieniądze należy spełnić kilka warunków. Jakich?

Pobierające emeryturę osoby mogą wystąpić o przyznanie świadczenia postojowego, pod warunkiem, że umowa z nimi zawarta została przed dniem 1 kwietnia 2020 roku. Przyznawane jest również osobom, które nie mają innego tytułu do ubezpieczeń społecznych.

YouTube

Co zrobić, żeby otrzymać pieniądze?

Aby móc otrzymać świadczenie postojowe, ubiegający sie o nie emeryci zobligowani są do wykazania, że postuj w prowadzeniu działalności i nie możność wykonywania umowy powstała w miejscu zatrudnienia emeryta w związku z pandemią koronawirusa.

Istotne znaczenie ma również przychodów z ostatnich miesięcy. Jeśli w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku o postojowe wysokość przychodów nie przekroczyła kwoty 1299,99 zł, wówczas emerytowi przysługuje świadczenie w wysokości sumy wynagrodzeń z wykonywanych umów.

Przewidziano również, że przychód z umowy cywilnoprawnej nie może być wyższy niż "300 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłoszonego przez Prezesa GUS na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z FUS, obowiązującego na dzień złożenia wniosku" - czytamy na portalu rządowym

O świadczenie postojowe można ubiegać jedynie trzykrotnie, przy czym za kolejnym razem należy przedłożyć jedynie oświadczenie, że sytuacja materialna przedstawiona we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

YouTube

Skorzystaliście już z takiej możliwości?

To też może cię zainteresować: Agata Duda popełniła faux pas na wieczorze wyborczym. Jej wpadkę zauważyli wszyscy. Co zrobiła Pierwsza Dama

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wykładowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego w mocnych słowach o przemowie Kingu Dudy po wyborach. Jak ocenia wystąpienie córki prezydenta

O tym się mówi: Dobre wieści płyną z Ministerstwa Zdrowia. Najnowsze statystyki związane z koronawirusem zaczynają być optymistyczne