Dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemia groźnego koronawirusa zarówno w Polsce (od marca), jak i na niemalże całym świecie spowodowała, że rządzący raz po raz wprowadzali kolejne ograniczenia i obostrzenia uniemożliwiające bądź w jakimś stopniu ograniczające swobodne poruszanie się.

Nie tylko restauratorzy żerują na klientach

Z tego względu przede wszystkim zawieszono wszelkie podróże zagraniczne i krajowe. Kiedy jednak sytuacja uległa znacznej poprawie, zaczęto owe obostrzenia ponownie powoli znosić, a Polacy masowo ruszyli nad Bałtyk, czy w góry.

Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl

Tam jednak czekało ich spore zaskoczenie, ponieważ ceny w miejscowościach turystycznych poszybowały mocno do góry.

Już nie raz w tym sezonie słychać było o kosmicznych cenach, które turyści musieli zapłacić w restauracjach. W mediach regularnie pojawiają się relacje zaskoczonych cenami ryb i innych produktów turystów. Za obiad dla dwóch osób w smażalni ryb wczasowicze muszą zapłacić nawet do 250 zł!

Ryby nad Bałtykiem warte majątek/screen PxHere
Ryby nad Bałtykiem warte majątek/screen PxHere

Pewien mężczyzna zapłacił sporo pieniędzy za parking

Jednak nie tylko ceny w restauracjach skoczyły do góry. Okazuje się, że dużo więcej zwiedzający muszą zapłacić także za parkingi.

Pewien mężczyzna opublikował w Internecie rachunek, który przyszło mu zapłacić za pięć godzin parkingu przy ul. Sierakowskich przy słynnym zamku w Malborku.

Okazuje się, że turysta musiał zapłacić aż 55 zł! Czyli wychodzi na to, że godzina parkingu kosztowała 11 zł. Dla porównania – w Warszawie za godzinę parkingu zapłaciłby 3 zł, a w Krakowie 5 zł.

Trzeba przyznać, że wczasy w tym roku mogą być naprawdę drogie. Nie dość, że za jedzenie trzeba zapłacić całkiem sporo, teraz dochodzi kosmiczna cena za parking.

Rachunek za parking. Źródło: o2.pl
Rachunek za parking. Źródło: o2.pl
Rachunek za parking. Źródło: o2.pl

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI