Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy z niecierpliwością czekają na 12 lipca, nie cichną spekulacje na temat wyników głosowania, a także echa kampanii Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy.

Warto pamiętać, że poza samym dniem głosowania istnieje także kilka szczególnie ważnych dat, które mają bezpośredni związek z wyborami. Dzisiaj jest jedna z nich. Mija bardzo istotny termin, który ma bezpośredni związek z wyborami prezydenckimi. O czym mowa?

7 lipca mija istotny termin, ma to związek z wyborami prezydenckimi

Jak podaje portal Lelum.pl, to właśnie dzisiaj, 7 lipca, mija bardzo ważny termin – to ostatni dzwonek, by dopisać się do spisu wyborców w dowolnej polskiej gminie. Jak to zrobić?

Wybory. Źródło: alebank.pl
Wybory. Źródło: alebank.pl

Każdy, kto posiada prawo do głosowania, czyli jest osobą mającą ukończone 18 lat, będzie mógł zagłosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym w gminie, w której będzie przebywał w dniu wyborów. Jest jednak pewien bardzo ważny warunek – należy dopisać się do spisu wyborców w danym miejscu.

Dopisanie się do spisu wyborców jest bajecznie proste, można tego dokonać drogą tradycyjną lub przez internet – korzystając z Profilu Zaufanego. Nie można jednak zapominać, że termin na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców mija właśnie dziś – 7 lipca.

Osoby, które złożyły wspomniany wniosek w pierwszej turze wyborów, nie mogą zmienić swojego spisu wyborców – powinni udać się do tego samego lokalu wyborczego, co 28 czerwca. Istnieje możliwość dopisania się do spisu wyborców tylko raz.

Wybory. Źródło: iturek.net
Wybory. Źródło: iturek.net

Warto jednak pamiętać, że można poprosić o zaświadczenie o prawie do głosowania. Taki dokument można odebrać do piątku, 10 lipca. Osoby, które o niego poproszą, zostają skreślone z miejsca, w którym głosowały w pierwszej turze, i mogą zagłosować w dowolnym miejscu w całym kraju.

Przypomnij sobie o… DZIECKO PRZYSZŁO NA ŚWIAT Z TAJEMNICZYM PRZEDMIOTEM W RĄCZCE. GDY LEKARZE TO ZOBACZYLI, NIE MOGLI UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM

Jak informował portal Życie: ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O JANE SEYMUR. AKTORKA WCIELAJĄCA SIE W "DR QUINN" ZDRADZIŁA, ŻE MA POLSKIE KORZENIE

Portal Życie pisał również o… SEBASTIAN KARPIEL - BUŁECKA JEST ZDECYDOWANY NA ZMIANY W SWOIM ŻYCIU. PAULINA KRUPIŃSKA NIE KRYJE RADOŚCI Z TEGO POWODU