W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o wyborach prezydenckich. Pierwsza tura została przeprowadzona 28 czerwca, okazało się jednak, że jest niewystarczająca, by wybrać prezydenta, który będzie stał na czele państwa przez najbliższe 5 lat.

Właśnie dlatego już 12 czerwca odbędzie się druga tura wyborów. Polacy z niecierpliwością czekają na jej przeprowadzenie oraz poznanie wyników, a kandydaci, którzy pozostali w grze – Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda – w dalszym ciągu prowadzą kampanię wyborczą.

Politycy, którzy zyskali największe poparcie, aktualnie odwiedzają różne polskie miasta i wsie, a także są bardzo aktywni w mediach, tak, by zjednać sobie jak największą liczbę wyborców.

Rafał Trzaskowski. Źródło: Instagram
Rafał Trzaskowski. Źródło: Instagram

Normalnym jest, że na krótko przed wyborami odbywają się także debaty prezydenckie. Teraz także już trwały przygotowania do jednej z nich, jednak wygląda na to, że tym razem debata się nie odbędzie.

Rafał Trzaskowski odmówił udziału w debacie prezydenckiej

Rafał Trzaskowski to kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Jak podaje o2, polityk już ogłosił, że nie pojawi się na debacie prezydenckiej w Końskich.

Debata miała być organizowana przez Telewizję Polską. Podczas konferencji prasowej w Częstochowie oświadczył, że nie zjawi się na debacie, która miała odbyć się 6 lipca w nowej formule – kandydaci mieli udzielać odpowiedzi na pytania publiczności. Jak zauważył Trzaskowski, prawdopodobnie debata byłaby ustawiona na korzyść Andrzeja Dudy.

- Niestety pan prezydent bardzo rzadko odpowiada na pytania, prawie w ogóle nie organizuje konferencji prasowych, tylko organizowane są ustawki, w których prezydent zna pytania zanim one zostaną zadane – skomentował Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski. Źródło: Instagram
Rafał Trzaskowski. Źródło: Instagram

To jeszcze nie wszystko. Rafał Trzaskowski zaprosił Andrzeja Dudę na własną debatę prezydencką, która odbędzie się już 6 lipca o 20:30 w Lesznie. Wydarzenie ma odbyć się pod nazwą „Arena Prezydencka”.

- Mam dla pana prezydenta dobrą wiadomość – jutro o godz. 20.30 organizujemy debatę prezydencką w Lesznie i zapraszam pana prezydenta serdecznie – oznajmił.

Przypomnij sobie o… INFORMACJE NA TEMAT KORONAWIRUSA ZNÓW NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM. PONIEDZIAŁKOWE DONIESIENIA MINISTERSTWA ZDROWIA NIE ZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ

Jak informował portal Życie: POMORZE: AQUAPARKI I BASENY JUŻ OTWARTE. ZMIENIŁY SIĘ JEDNAK ZASADY ICH FUNKCJONOWANIA. JAK WYGLĄDAJĄ TERAZ

Portal Życie pisał również o… CZY MOŻEMY ZARAZIĆ SIĘ KORONAWIRUSEM PRZEZ UGRYZIENIE KOMARA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI