Koronawirus zbiera coraz większe żniwo. Testy codziennie wykazują nawet do kilkuset nowych zarażeń, liczba ofiar również stale rośnie.

Jednak w dobie koronawirusa ludzie marzą o wakacjach. Po odbyciu narodowej kwarantanny chcieliby nieco odpocząć poza domami.

Koronawirus nad Morzem Bałtyckim

Większość Polaków mimo pandemii planuje wakacyjne wyjazdy, by móc nieco odetchnąć od codzienności. Należy pamiętać o zachowywaniu środków bezpieczeństwa, ale trzeba mieć świadomość, że nawet stuprocentowe przestrzeganie wszystkich zasad nie zawsze uchroni nas przed zarażeniem.

Wakacje w czasie pandemii koronawirusa. Źródło: turystyka.rp.pl
Wakacje w czasie pandemii koronawirusa. Źródło: turystyka.rp.pl

Jak podaje o2, pewna rodzina z Poznania wyjechała na urlop nad Bałtyk. Po powrocie z wakacji zauważono, że jeden z jej członków ma objawy zarażenia – okazało się, że testy wykryły COVID-19 u całej czwórki: babci, rodziców oraz dziecka.

Rodzina z Poznania wynajmowała domek w Sarbinowie. Nie wiadomo, skąd zarazili się koronawirusem.

„Rodzina przebywa obecnie na kwarantannie. Sanepid skontrolował miejsce, gdzie przebywała w Sarbinowie, ale nie stwierdzono tam nieprawidłowości” – informowała rzeczniczka sanepidu w Szczecinie.

To jeszcze nie wszystko – sytuacja jest jeszcze bardziej napięta w Rewalu. To właśnie tam 50 osób z jednego ośrodka odbywa przymusową kwarantannę.

„Od osób przebywających w kwarantannie w Rewalu 24 czerwca br. zostały pobrane wymazy do badań, które wykazały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech osób. Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego.”

Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube
Wakacje. Źródło: Youtube

Niestety, niekiedy Polacy zapominają, że jeśli nie ma możliwości zachowania odpowiednich odległości od innych – należy nosić maseczki. Tymczasem zdjęcia znad morza pokazują pełne ludzi plaże. Ludzi, którzy zachowują się tak, jakby koronawirus był już tylko wspomnieniem.

„Gdy tylko Polacy przekraczają znak z napisem Krynica Morska, zachowują się tak, jakby epidemia nie istniała, a zakazy nie obowiązywały. Jakby to była strefa wolna od wirusa. Zaczyna się wolna amerykanka” – mówi Jacek Knedler, operator plaży na Mierzei Wiślanej.

Przypomnij sobie o… ZE SKÓRKI BANANA MOŻNA ZROBIĆ NIEZŁY UŻYTEK. NIE WARTO JEJ WYRZUCAĆ, JEST DOMOWYM REMEDIUM NA WIELE PROBLEMÓW

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: LICZNE INTERWENCJE I DUŻE STRATY PO WCZORAJSZYCH ULEWACH. AUTO PORWANE PRZEZ WODĘ ZNALAZŁO SIĘ POD MOSTEM

Portal Życie pisał również o… WAŻNY APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW PŁYNIE Z MINISTERSTWA ZDROWIA. O CO CHODZI