Jak podaje portal „Interia”, Łukasz Szumowski był gościem Programu III Polskiego Radia, gdzie odpowiedział na pytanie o powrót obostrzeń. „Jeżeli sytuacja będzie trudna na jesieni, jeżeli druga fala będzie trudna, to część obostrzeń może wrócić" – poinformował minister zdrowia.

Powrót obostrzeń

Szef resortu zdrowia poinformował, że na jesień mogą wrócić obostrzenia, które częściowo lub całkowicie zostały zniesione. Jednocześnie Łukasz Szumowski zaznaczył, że „na pewno nie będzie to w takiej pełnej formie, jaką mieliśmy. Gospodarka nie wytrzymałaby ponownego lockdownu”.

Już w pierwszej połowie czerwca Minister Zdrowia sugerował w wywiadzie udzielonym RMF FM, że obostrzenia w każdej chwili mogą wrócić. „Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię (...). Do obostrzeń zawsze można wrócić i tutaj na pewno takie scenariusze również rozważamy, natomiast nie da się zrobić lockdownu powtórnie” – powiedział wówczas.

YouTube

Powtórka obostrzeń

Przypomnijmy, w naszym kraju w połowie marca wprowadzono liczne obostrzenia, które miały ustrzec przed gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Przez niespełna dwa miesiące zamknięte były galerie handlowe, hotele. Na ponad dwa miesiące zamknięto salony fryzjerskie i restauracje. Jeszcze dłużej zamknięte były instytucje kultury i siłownie.

Od 16 kwietnia w Polsce wprowadzono obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Obowiązywały również limity osób w sklepach i kościołach. Dzieci od marca nie uczęszczały do szkoły, przedszkola i żłobki wznowiły działanie po prawie 2 miesiącach przerwy. Czy czeka nas powtórka tego wszystkiego?

Pixabay

To też może cię zainteresować: Bardzo ważna informacja. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu popularnego leku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tej gąsienicy motyla należy unikać. Korowódka jest niebezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt

O tym się mówi: Ujawniono nieznane dotąd fakty w sprawie Iwony Wieczorek. Co udało się odczytać z jej rozmów telefonicznych