Jak podaje portal „Pikio”, Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem w życiu dziecka, które po raz pierwszy w pełni uczestniczy we mszy świętej. To duchowe doświadczenie przed laty było celebrowane w gronie najbliższych, przy domowym obiedzie i niewielkim przyjęciu. Dziś obchody tego dnia wyglądają zupełnie inaczej. Kobieta zaproszona na uroczystość, przekonała się o tym na własnej skórze.

Zaskakujące zaproszenie

Pani Weronika z Krakowa napisała do redakcji „Webniusy” wiadomość, w której wspomniała o otrzymanym od chrześnicy zaproszeniu na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Kiedy przeczytała dołączoną do zaproszenia karteczkę oniemiała. Okazuje się, że łańcuszek z medalikiem nie jest już dobrym komunijnym prezentem.

„Prezenty to nie są moje klimaty! Wolę dostać hajs niż kwiaty. Nie chcę książek ani słodyczy - tylko gotówka się dla mnie liczy!” – przeczytała pani Weronika. Nie sama treść ją przeraziła, ale także to, że trafiła ona do zaproszenia za zgodą i wiedzą rodziców chrześnicy.

YouTube

Materialne przeżycie

„Wczoraj dostałam zaproszenie od mojej chrześnicy na jej komunię. Nic złego by w tym nie było, gdyby nie fakt, że ze środka zaproszenia wypadła kartka, na której było napisane: Oniemiałam i aż przez chwilę autentycznie chciałam powiedzieć, że nie przyjdę” – napisała „Webniusom” kobieta.

Kobieta nie mogła uwierzyć, że uroczystość, która powinna być przeżyciem duchowym, stała się kolejną okazją do zarobienia gotówki. „W którą stronę zmierza świat, jeśli coś takiego pojawia się w zaproszeniach na komunię?! Przecież to musieli napisać rodzice. Jaki oni dają przykład najmłodszym? Powiedzcie, czy ja jestem w błędzie czy zgadzacie się ze mną? Mam nadzieję, że ktoś jeszcze myśli tak jak ja. P.S Na pewno dam Zosi prezent, który uznam JA za stosowny” – dodała pani Weronika.

YouTube

Co sądzicie o takim zaproszeniu na komunię?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz w poważnych tarapatach. Chodzi o rozwód, gwiazda jest już wykończona sytuacją. Co się dzieje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prawda o związku Steni i Władysława z „Sanatorium miłości” wyszła na jaw. Telewizyjna bajka okazała się koszmarem

O tym się mówi: W Polsce pojawiło kolejne ognisko koronawirusa? Ponad 50 osób na kwarantannie

YouTube