Ten weekend może być naprawdę niebezpieczny. Czekają nas dość nieprzyjemne niespodzianki pogodowe. W niektórych miejscach mogą nawet pojawić się potężne trąby powietrzne.

Pogoda nie będzie sprzyjająca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ten weekend będzie burzowy i bardzo niekorzystny atmosferycznie. Niemal cała Polska jest ostrzegana przed nagłymi burzami, silnym deszczem i gradem.

Jednak to nie koniec. Mieszkańcy wschodniej Polski muszą szczególnie uważać, gdyż tam mogą pojawić się niezmiernie niebezpieczne trąby powietrzne.

Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl

Sobota i niedziela będą burzowe

Dziś wystąpią burze niemal w całym kraju. Sytuacja będzie najgorsza w województwach lubelskim, podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim. W tych dwóch ostatnich burze wystąpią jedynie miejscami.

Możemy spodziewać się ulewnych deszczów, nawet do 60 mm oraz niebezpiecznego, porywistego wiatru. Jego prędkość może sięgać nawet do 90 km/h.

Jednak to nie koniec niebezpieczeństw. Powinniśmy uważać także na grad, którego średnica może osiągnąć nawet 2-3 mm.

Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda
Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda
Prognoza pogody na sobotę nie rozpieszcza, źródło: Interia Pogoda

W niedzielę czeka nas podobna sytuacja pogodowa. Mieszkańcy wschodniej Polski będą musieli się zmierzyć z nagłymi, niebezpiecznymi burzami, natomiast na zachodzie wystąpią ulewne deszcze.

To powietrze jest bardzo niestabilne, przynosi bardzo gwałtowne zjawiska meteorologiczne w postaci burz, silnych porywów wiatru, niewykluczone są też trąby powietrzne

- powiedział rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski.

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Może zainteresuje Cię to: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI ROBIĄ REMONT. JAK URZĄDZAJĄ SWOJE CZTERY KĄTY? KUCHNIA WYGLĄDA NIESAMOWICIE

Portal "Życie" informował o: WIELKA IMPREZA MAGDY GESSLER. WRAZ Z CIĘŻARNĄ CÓRKĄ I JEJ CHŁOPAKIEM ODDAŁA SIĘ PYSZNEJ, RODZINNEJ ZABAWIE