Jak podaje portal „Viva”, Agata Duda w dość niekonwencjonalny sposób postanowiła zawalczyć o głosy dla swojego męża. Pierwsza dama założyła na Instagramie konto, na którym można zobaczyć, jak wyglądało jej 5 lat w Pałacu Prezydenckim.

Aktywni w sieci

Kampania prezydencka rozgrywa się nie tylko na wiecach wyborczych, ale także w sieci. W trakcie pandemii możliwe były tylko wirtualne spotkania, więc zdecydowana większość kandydatów działała w sieci. Andrzej Duda zaskoczył wszystkich założeniem konta na TikToku, a potem udziałem w wyzwaniu #hot16challenge.

O ile prezydent był w mediach społecznościowych bardzo aktywny, o tyle jego żona do tej pory od nich stroniła. Pierwsza dama trzymała się w cieniu i nie zabierała głosu w sprawach politycznych. Bardzo chętnie włączała się w akcje charytatywne, odwiedzała szkoły i szpitale. Teraz postanowiła zostać aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych.

Instagram/pierwszadama_akd

Mąż rekomenduje

Na instagramowym profilu, pierwsza dama dzieli się swoimi wspomnieniami dotyczącymi jej 5-letniego pobytu w Pałacu Prezydenckim. Przedstawia na nim spotkania z ludźmi, tymi z pierwszych stron gazet oraz tymi zdecydowanie bardziej anonimowymi. Do obserwowania profilu pierwszej damy zachęca jej mąż, prezydent Andrzej Duda.

„Reprezentowanie Polski podczas oficjalnych wizyt zagranicznych w towarzystwie Prezydenta, goszczenie światowych przywódców i koronowanych głów państw w Pałacu Prezydenckim, spotkania z uczniami i nauczycielami w kraju i za granicą – dziećmi i młodzieżą w ramach projektów edukacyjnych, kulturalnych i lekcji języka niemieckiego, wsparcie inicjatyw charytatywnych, wizyty w szpitalach, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla osób z niepełnosprawnościami, spotkania z Polakami w kraju i Polonią poza jego granicami. #5latAKD” – napisał.

Szczególną uwagę przykuwa pierwsze z opublikowanych na Instagramie zdjęć. Widzimy na nim, jak Andrzej Duda przenosi pierwszą damę przez próg Pałacu Prezydenckiego.

Instagram/pierwszadama_akd

Myślicie, że aktywność w mediach społecznościowych Agaty Dudy okaże się skutecznym narzędziem pozyskiwania nowych głosów?

To też może cię zainteresować: Szef biura Jarosława Kaczyńskiego zdradza jego sekrety. Nieznane fakty o prezesie PiS wychodzą na jaw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małopolska: Sanepid podaje bardzo smutne wieści. Są najnowsze dane o zachorowaniach na koronawirusa

O tym się mówi: Zmiany w kwestii rozliczania opłat za przejazd? Urząd Skarbowy ma się zająć tą sprawą