Jak podaje portal „Super Express”, napisała poruszający list do uczniów szkół uczestniczących w programie „Szkoła z Pasją Pomagania”. Agata Duda w trakcie kadencji swojego męża bardzo chętnie brała udział w akcjach charytatywnych i spotkaniach, zwłaszcza jeśli chodziło o najmłodszych.

Poruszający list

Ostatnio Agata Duda napisała list do szkół biorących udział w programie „Szkoła z Pasją Pomagania”, który prowadzony jest przez krakowskie Hospicjum Alma Spei. Pierwsza dama zwróciła się do młodych ludzi w bardzo pięknych i poruszających słowach.

„Chciałam serdecznie podziękować przede wszystkim uczniom, którzy odczuli potrzebę wzięcia udziału w tej ważnej społecznie inicjatywie profilaktyczno-edukacyjnej, wykazując tym samym dużą wrażliwość na potrzeby cierpiących i nieuleczalnie chorych. Ta szlachetna i dojrzała postawa zasługuje ze wszech miar na pochwałę i głęboką wdzięczność” – napisała Agata Duda.

YouTube

O nauczycielach

W liście pierwszej damy nie zabrakło także odniesienia do nauczycieli angażujących się w akcję. Im Agata Duda, także nauczycielka podziękowania za szlachetną postawę i dawanie pięknego przykładu.

„Słowa gorących podziękowań kieruję także do kadry pedagogicznej za udzielenie pomocy i wsparcia swoim wychowankom, za motywowanie ich do pracy wolontariackiej i zachęcanie do podejmowania wyzwań, szczególnie teraz, kiedy trwa epidemia koronawirusa” – możemy przeczytać w jej liście.

YouTube

Jak podoba się wam wiadomość od pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Wybory już za kilka dni. Rafał Trzaskowski jest nieugięty w swoich postanowieniach i pozywa TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Resort zdrowia aktualizuje dane dotyczące koronawirusa. Niepokojące informacje z jednego z województw

O tym się mówi: Turyści łapią się za głowy na widok cen w nadmorskich lokalach. Jeden obiad w smażalni ryb może ogołocić portfel, restauratorzy się bronią