Wydawać by się mogło, że sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest dość opanowana – wszystko ze względu na fakt, że rząd zdejmuje kolejne obostrzenia, co sugeruje, że jesteśmy w stanie kontrolować rozwój pandemii. Niestety, to tylko mylne wrażenie – doniesienia o kolejnych zachorowaniach oraz ogniskach COVID-19 pokazują, że prawda jest zgoła inna.

Rozwój pandemii koronawirusa w Polsce

Jak się okazało, są kolejni zarażeni, a pandemia coraz bardziej wymyka się spod kontroli, co pokazują coraz większe liczby nowych zarażonych oraz zmarłych po zarażeniu koronawirusem.

Koronawirus w kopalni. Źródło: Youtube
Koronawirus w kopalni. Źródło: Youtube

Wykonano testy na obecność koronawirusa wśród 4 pracowników kopalni oraz 1 pracownika elektrowni w Bełchatowie. Tam odkryto, że niektórzy z nich zostali zarażeni. To jeszcze nie wszystko.

Jak alarmuje WP, osoba zarażona koronawirusem była uczestnikiem mszy w Boże Ciało w Tyliczu. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Lada chwila wakacje, podczas których z pewnością wielu z nas zacznie podróżować, a to będzie sprzyjać jeszcze szybszej transmisji choroby.

Obecnie sołectwo w Tyliczu, w woj. małopolskim, próbuje dotrzeć do osób, które uczestniczyły w mszy w Boże Ciało o godz. 7:00 w kościele parafialnym w Tyliczu. To właśnie tam pojawił się mężczyzna z Muszynki, u którego wykryto COVID-19. Sanepid w Nowym Sączu prosi wiernych o pilny kontakt, by przedstawić im dalszy schemat postępowania.

Sytuacja na świecie również nie jest najlepsza – w Nowej Zelandii, która już od 24 dni nie odnotowała żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, poinformowała o 2 osobach z COVID-19.

Koronawirus w kopalni. Źródło: Youtube
Koronawirus w kopalni. Źródło: Youtube

Mimo dotychczasowych wydarzeń oraz kolejnych ognisk koronawirusa w kopalniach wicepremier Jacek Sasin zdecydował, że żadna z nich nie będzie zamknięta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o 416 nowych przypadkach zarażeń koronawirusem, a także 16 zmarłych.

Przypomnij sobie o… LEKARZE NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI. KORONAWIRUS POWODUJE OLBRZYMIE ZNISZCZENIA W ORGANIZMIE

Jak informował portal Życie: CZY JAROSŁAW KRET JEST ZAKOCHANY? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE MA NOWĄ DZIEWCZYNĘ

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: KILKANAŚCIE NOWYCH PRZYPADKÓW KORONAWIRUSA W WOJEWÓDZTWIE. NOWE DANE SANEPIDU