Beata Szydło to była premier. Media mocno zainteresowały się życiem jej oraz jej rodziny ze względu na poczynania syna polityczki, Tymoteusza Szydło, księdza, który nagle zniknął ze swojej parafii.

Teraz pod lupę wzięto samą była premier oraz jej majątek. Okazuje się, że ma się czym pochwalić.

Beata Szydło prowadzi bogate życie

Polacy bacznie przyglądają się oświadczeniom majątkowym, które politycy mają w obowiązku podawać do publicznej informacji. Media także analizują finanse rządzących.

Beata Szydło. Źródło: pomponik.pl
Beata Szydło. Źródło: pomponik.pl
Beata Szydło. Źródło: pomponik.pl

Okazuje się, że Beata Szydło, która obecnie jest europosłanką, zarabia naprawdę duże pieniądze. Wykazuje to jej oświadczenie majątkowe, które robi ogromne wrażenie.

Jak podaje Super Express, comiesięczna podstawowa pensja dla europosła wynosi ok. 30 tys. zł. To jednak jeszcze nie wszystko – osoby pełniące tę funkcję otrzymują także diety w wysokości 1,3 tys. zł za każdy przepracowany dzień w europarlamencie.

Trzeba przyznać, że o takich kwotach polscy posłowie mogą jedynie pomarzyć – są to pieniądze, na które politycy w Polsce muszą pracować kilka razy dłużej.

Według oświadczenia majątkowego europosłanka Beata Szydło kupiła dwa nowe, luksusowe samochody. Teraz poza SsangYongiem Korando z 2011 roku posiada także Audi A6 z 2012 roku warte 45 tys. zł, a także Audi Q3 z 2019 roku o wartości 130 tys. zł, odłożyła także 180 tys. zł na czarną godzinę.

Beata Szydło. Źródło: polskieradio24.pl
Beata Szydło. Źródło: polskieradio24.pl
Beata Szydło. Źródło: polskieradio24.pl

Sylwia Spurek należąca do partii Wiosna Biedronia znacznie pomnożyła swoje oszczędności – ze 152 tys. zł stan jej konta wzrósł aż do 336 tys. zł. Podobne powiększenie majątku udało się Ewie Kopacz z PO – z 46 tys. zł w poprzednim oświadczeniu zrobiło się już 140 tys. zł.

Luksusowe auta zakupili sobie również Elżbieta Rafalska (Skoda Superb z 2019 r.), Robert Biedroń (Volkswagen Tiguan za 140 tys. zł) czy Radosław Sikorski (Range Rover Sport z 2019 r.).

To jeszcze nie wszystko – rekordzista, Patryk Jaki, kupił dom o powierzchni 240 m2, który według niego jest wart 1,2 mln zł.

Przypomnij sobie o… POGODA W POLSCE. NADCHODZĄ UPAŁY, A WRAZ Z NIMI NIEBEZPIECZNE WARUNKI ATMOSFERYCZNE. SYNOPTYCY OSTRZEGAJĄ

Jak informował portal Życie: W KRAJU BĘDZIE MNIEJ GOTÓWKI? DLACZEGO?

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MOŻNA WYBRAĆ SIĘ JUŻ NAD WODĘ. WIADOMO, KTÓRE KĄPIELISKA SĄ JUŻ CZYNNE