Jak podaje portal „Pikio”, Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży popularnego zwłaszcza wśród dzieci produktu. Eksperci ostrzegają przed jego spożywaniem – może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia.

Decyzja GIS

GIS podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży na obszarze całej Polski jednego z uwielbianych szczególnie przez dzieci produktów spożywczych. Ze sprzedaży znikną galaretki importowane do nas z Tajwanu przez Asia Express Food z Holandii. Trafiły one do naszego w kraju w 2019 i 2020 roku.

„Z uwagi na ryzyko zadławienia i uduszenia, szczególnie przez dzieci, z obrotu wycofywane są galaretki w minikubeczkach” – tłumaczy w strzeżeniu publicznym wydanym w środę 10 czerwca Główny Inspektorat Sanitarny.

GIS

Sprawdź, czy nie masz ich w domu

Ze sprzedaży wycofano galaretki o następujących nazwach, kodach i wielkości opakowań:

Girl Jelly Fruity Bites, #0660, 1280 g

Boy Jelly Fruity Bites, #0660-1, 1280 g

Fruitery Jelly Assorted Jar, #0661, 1000 g

Fruitery Jelly Assorted Bag, #0662, 285 g

Pentagon Cup Jelly Snacks Bag, #0665, 300 g

Pentagon Cup Taro (Bag – torebka), #0666, 300 g

Pentagon Cup Taro (Jar – słoik), #0667, 1400 g

Assorted Jelly Snack, #0919, 123 g

GIS poinformował, że przede wszystkim produkt dystrybuowany był na obszarze województw: mazowieckiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej koordynują wycofanie produktu ze sklepów.

Wszyscy, którzy znajdą u siebie jeden z wymienionych produktów powinny go jak najszybciej wyrzucić.

Pixabay

Kupiliście jeden z tych produktów?

To też może cię zainteresować: Nowy pomysł na walkę ze śmieciarzami. Już nikt nie będzie anonimowy. Rząd wprowadza wysokie kary

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Minister Szumowski z nieprzyjemną prognozą epidemii na najbliższe dni. Trzeba spodziewać się trudnej sytuacji

O tym się mówi: Eksperci szacują kiedy pojawi się druga fala koronawirusa. Pojawiły się nowe dane