Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, w związku z pandemią koronawirusa w kwietniu zamknięto na trzy tygodnie. I choć ich otwarcie nastąpiło już 20 kwietnia zamknięta pozostawała tzw. mała infrastruktura leśna, obejmująca place zabaw, wiaty, miejsca biwakowe oraz ścieżki edukacyjne. Zostaną one uruchomione w ramach IV etapu odmrażania gospodarki.

YouTube

Kolejne łagodzenia

„W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki według zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - otwierane w tym czasie będą również kluby fitness, teatry i kina” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez ministerstwo.

29 maja 2020 roku w życie weszło Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Po rekomendacjach ministra środowiska Michała Wosia zdecydowano o otwarciu biwaków i małej infrastruktury leśnej.

„Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów” – poinformował Michał Woś.

YouTube

Czekaliście na otwarcie biwaków i infrastruktury leśnej?

To też może cię zainteresować: Ponowne otwarcie basenów nie będzie takie proste. Obowiązujące obostrzenia mocno utrudniają normalne funkcjonowanie pływalni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kościół Katolicki w Polsce zwraca się z niespotykaną prośbą do wiernych. Epidemia spowodowała finansową zapaść większości parafii

O tym się mówi: Jolanta Kwaśniewska szczerze o swoim wieku i byciu pierwszą damą. „Rano jadłam śniadanie z królową Paolą, królową Sylwią, księżniczką Victorią"