Boże Ciało 2020 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykle ważne święto w kalendarzu katolickim. Polacy zastanawiają się, czy teraz, w czasie pandemii koronawirusa, będzie obchodzone w tradycyjny sposób.

Kiedy wypada Boże Ciało 2020 i jak będzie obchodzone?

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, już niebawem – święto przypadnie na czwartek, 11 czerwca. Ze względu na złagodzone obostrzenia, ściślej mówiąc zniesienie limitu wiernych, którzy mogą przebywać w kościele, obchodzenie go będzie mogło przebiegać na tyle tradycyjnie, na ile to możliwe, jednak już teraz Kościół zapowiada pewne zmiany.

Boże Ciało. Źródło: Youtube
Boże Ciało. Źródło: Youtube

Pamiętajmy, że 11 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zaś osoby, które będą musiały pracować w Boże Ciało, mają prawo do odebrania sobie tego dnia przez wzięcie jednodniowego wolnego w innym terminie.

Już teraz wiadomo, że księża nie zrezygnują z procesji z okazji Bożego Ciała, jednak dostosują je do panującej aktualnie sytuacje. Zapowiedziano, że parafianie nie będą przechodzić ulicami miast – procesje odbędą się jedynie dookoła kościołów.

To jeszcze nie wszystkie zmiany. Duchowni przypominają, że obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa. Jakie? W uroczystości może uczestniczyć maksymalnie 150 osób, wszystkie z nich mają obowiązek zakrycia ust oraz nosa.

Boże Ciało. Źródło: Youtube
Boże Ciało. Źródło: Youtube

Wygląda na to, że Kościół planuje na tyle normalne przeprowadzenie uroczystości, na ile to możliwe – oczywiście z zachowaniem najważniejszych zasad dystansu społecznego oraz bezpieczeństwa. Wszystko po to, by nie narażać duchownych, a także samych wiernych.

Dla osób, które planują długi weekend, Boże Ciało będzie świetną okazją – wystarczy wziąć urlop 12 czerwca, w piątek, co da nam czterodniowe wolne.

Następnym ustawowo wolnym od pracy świętem kościelnym jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, jednak w 2020 roku przypadnie ono w niedzielę, więc nie będzie przysługiwać nam dzień wolny.

Przypomnij sobie o… POLACY ŁAPIĄ SIĘ ZA GŁOWĘ. TAKIEGO WZROSTU CEN PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. CZY MOŻEMY LICZYĆ NA POPRAWĘ SYTUACJI

Jak informował portal Życie: W TRAKCIE WIZYTY NA CMENTARZU ZOBACZYŁA COŚ, CZEGO DŁUGO NIE ZAPOMNI. TO UPIORNE

Portal Życie pisał również o… DOBRE WIEŚCI Z MINISTERSTWA ZDROWIA DLA PLANUJĄCYCH TEGOROCZNE WAKACJE. WICEMINISTER ZDROWIA WYDAŁ WSTĘPNE OŚWIADCZENIE