Personel medyczny ma w ostatnim czasie mnóstwo pracy. Trwająca od trzech miesięcy epidemia ich wykańcza psychicznie i fizycznie. Niestety zakażeń wciąż przybywa.

Ze względu na to, że pielęgniarki i lekarze są na tak zwanej „pierwszej linii frontu”, oni także ucierpieli z powodu koronawirusa. Zarażonych pielęgniarek jest niestety coraz więcej, a niektóre są w stanie ciężkim. Wiele kobiet przebywa także na przymusowej kwarantannie.

Polska służba zdrowia ma ogromne problemy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przekazał opinii publicznej informacje o liczbie zakażonych koronawirusem pielęgniarek. Niestety dane są przerażające. Aż 251 kobiet jest chorych, a 2 z nich są w stanie ciężkim. Ponadto liczba 820 pielęgniarek i położnych poddana jest przymusowej kwarantannie.

27 zakażonych pielęgniarek i położnych trafiło do szpitala zakaźnego. Dwie są w ciężkim stanie. Jedna z nich pochodzi z Warszawy, druga z Radomia

- powiedziała dla portalu MedExpress Krystyna Ptok, mówiła przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube

Szpitale powinny wykonywać testy u poracowników

Przewodnicząca OZZPiP zauważyła także, że wiele szpitali nie wykonuje testów wśród u pracowników. Przyczynia się to do rozprzestrzeniania wirusa. Nie we wszystkich przypadkach COVID-19 wykazuje objawy.

Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl

Dlatego też, Krystyna Ptok apeluje do wszystkich szpitali i placówek medycznych, aby te wykonywały na bieżąco testy wszystkim pracownikom.

Nadal liczę na mądrość osób, które zarządzają pracownikami medycznymi. Mam nadzieję, że pracodawcy zaczną się troszczyć o swoich podwładnych, których mało na rynku ochrony zdrowia. Liczę, na to, iż środki finansowe, które otrzymują na walkę z epidemią koronawirusa powinni przeznaczyć na premiowanie pracowników

- dodała Krystyna Ptok.

Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl

Może zainteresuje Cię to: WDROŻONY ZOSTAŁ KOLEJNY ETAP POWROTU DO NORMALNOŚCI. WIADOMO Z OBOWIĄZKIEM NOSZENIA MASECZEK I LIMITAMI KLIENTÓW

Zobacz także: JUŻ OD DZIŚ NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK. NADAL JEDNAK BĘDZIE TRZEBA STOSOWAĆ SIĘ DO ZASAD

Portal "Życie" informował o: ILE Z BUDŻETU PAŃSTWA IDZIE ŚRODKÓW NA ŚWIADCZENIA I WIĘZIENNICTWO? OKAZUJE SIĘ, ŻE TO DRUGIE IDZIE W MILIARDY ROCZNIE