Od początku marca rząd wprowadzał kolejne restrykcje, które miały chronić Polaków przed rozprzestrzenieniem koronawirusa. Choć epidemia wciąż trwa, Ministerstwo Zdrowia powoli luzuje obostrzenia, by odmrozić gospodarkę i by życie rodaków wracało do normy.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowany raport

Niestety Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych informacji. Ofiar koronawirusa wciąż przybywa. Dzisiaj rano ministerstwo poinformowało nas o 221 nowych zakażonych.

Nowych zakażonych jest przerażająco dużo zwłaszcza w województwie śląskim. W tym regionie odnotowano 178 nowych zarażeń. Jak wygląda sytuacja w innych województwach?

Mamy 221 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (178), dolnośląskiego (14), opolskiego (11), świętokrzyskiego (5), małopolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3) i lubuskiego (2)

- napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Na szczęście są także dobre informacje. W przeciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowano zgonu z powodu COVID-19.

Wdrożony został kolejny etap powrotu do normalności

Przypomnijmy, że w środę premier Mateusz Morawiecki poinformował o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. Obowiązek zakrywania ust i nosa będzie wciąż utrzymany w powierzchniach z zamkniętych obiegiem powietrza.

Maseczkę na wolnym powietrzu można zdjąć jest zachowany zostaje dystans 2 metrów wobec obcych osób lub takich, które się nie znają, lecz nie mieszkają wspólnie. W przeciwnym wypadku ochronę dróg oddechowych trzeba zachować.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com

Dodatkowo poinformowano o otwarciu siłowni, klubów fitness, basenów, kin, teatrów, oper i wielu innych instytucji kultury, a narzeczeni będą mogli organizować wesela do 150 osób.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podczas środowej konferencji prasowej poinformowali, że już od soboty 30 maja zniesione zostają limity klientów w sklepach. Tak samo jest w przypadku miejsc kultu religijnego, szczególnie w kościołach, na bazarach czy na poczcie.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS