Jak podaje „Super Express”, Beata Szydło w polityce jest od bardzo wielu lat. Swoją karierę zaczęła od działalności samorządowej. W 1998 roku została wybrana na stanowisko burmistrza Brzeszcz – funkcję tę pełniła do 2005 roku. W latach 1998-2002 była członkiem rady powiatu oświęcimskiego do którego startowała z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, a następnie radną województwa małopolskiego.

Wielka polityka

W 2005 ROKU Beata Szydło planowała wstąpienie do Platformy Obywatelskiej, ostatecznie jednak związała się z partią Praw i Sprawiedliwość. Z list PIS-u dostała się do Sejmu. Od tego momentu jej kariera polityczna nabrała rozpędu.

W swojej drugiej kadencji została wiceprezesem partii PIS, a następnie jej skarbnikiem. W 2015 roku zajmowała się sztabem wyborczym Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Kilka miesięcy później powierzono jej funkcje Prezesa Rady Ministrów.

Funkcję premiera pełniła do 11 grudnia 2017 roku. Później pełniła funkcję wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Powierzono jej również funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Obecnie zasiada w Europarlamencie, do którego dostała się z list Prawa i Sprawiedliwości.

Patrząc na zdjęcie z czasów, kiedy Beata Szydło była radną nie łatwo ją rozpoznać. Są jendnak pewne elementy umożliwiające jej rozpoznanie, jak choćby zamiłowanie do krótko obciętych fryzur.

se.pl

se.pl

YouTube/TV Trwam

Poznaliście Beatę Szydło na starych fotografiach?

To też może cię zainteresować: Ważna informacja od Ministerstwa Finansów. Należy uważać na podejrzane telefony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd proponuje kolejne cięcia etatów. Tym razem padnie na urzędy. W ZUSie zawrzało

O tym się mówi: Oszust wyłudził aż ćwierć miliona zł jedną z popularnych metod. Co najmniej czworo seniorów dało się oszukać